0
Subota 20.02.2010.
22:20 >> 00:53h

Barsa deklasirala Rasing; Dragutinović strelac

U mečevima 23. kola španske Primere Barselona je na "Kamp Nou" savladala Rasing iz Santandera rezultatom 4:0, a Majorka je doživela prvi poraz kao domaćin od Sevilje 1:3, za koju je vodeći gol postigao Ivica Dragutinović.

Pobedom proslavio 100. meč na klupi španskog i evrpskog šampiona Barselone

Trener Barse Pepe Gvardiola je tako slavljenički obeležio 100. zvanični meč na klupi katalonskog tima.

Goleadu je otvorio Inijesta već u sedmom minutu, posle odličnog pasa Markeza. U 28. minutu Anri je iz slobodnog udarca pogodio mrežu gostiju za 2:0. Na 3:0, takođe iz slobodnog udarca, povisio je Meksikanac Markez. igrao se u 33. minut. Tačku na sjajnu predstavu Barse stavio je Tijago, koji je nakon sjajne akcije i asistencije Mesija, savladao Koltortija.

Barselona (58 bodova) je ponovo došla na plus pet od drugoplasiranog Reala, koji sutra u derbi meču dočekuje Viljareal.

U prvom meču 23. kola Deportivo je kod kuće pobedio "fenjeraša" Kserez sa 2:1 (2:1), a večeras je Majorka, koja je osvojila maksimalni broj bodova na svom stadionu, konačno doživela poraz i to protiv Sevilje rezultatom 1:3, a strelac u prelomnom momentu meča bio je srpski reprezentativac Ivica Dragutinović.

Majorka je povela već u 5. minutu golom Suareza, a izjednačio je Hesus Navas u 23. Kada je dva minuta kasnije bek Sevilje Negredo zaradio crveni karton, činilo se da se će domaćin stići do 11. vezane pobede na svom stadionu. Međutim, u samom finišu prvog dela igre, Majorka je takođe ostala sa 10 igrača zbog neopreznog starta Ramiša. Prednost Sevilji u 57. minutu doneo je Ivica Dragutinović fantastičnim udarcem iz slobodnog udarca, a pobednik je odlučen pet minuta kasnije, kada je precizan bio Peroti.

Majorka je ostala na šestoj poziciji sa 37 bodova, dok se Sevilja sa 42 približila trećeplasiranoj Valensiji koja ima 43 boda.