Nedelja 28.04.2013.
13:19
P. Bajić - Vesti A

Metalac smanjio zaostatak za Čukaričkim

Remi vodećih ekipa Prve lige Srbije po meri Metalca, koji se približio drugoj poziciji na tabeli, odnosno mestu u elitnom društvu sledeće sezone. U 26. kolu pogodak nije dala polovina prvoligaša.

Golovima Aleksandra Ivanovića iz jedanaesterca u 66. i Sulejmana Krpića u 75. minutu fudbaleri Metalca iz Gornjeg Milanovca su savladali ekipu Jedinstva Puteva (2:0) i tako stigli do pete uzastopne pobede. Ujedno, smanjili su zaostatak na četiri boda za "brđanima", koji nisu uspeli da sruše lidera iz Kruševca na domaćem terenu (0:0).

Timok je odneo iz Kraljeva izuzetno vredan plen u borbi za opstanak (2:1), a do trijumfa je stigao golovima Miloša Filipovića u 27. i 71. minutu (iz jedanaesterca), dok je jedini strelac za Slogu bio Dragoljub Anđelković u 57. minutu. Domaćin je utakmicu završio sa dva igrača manje, a ista sudbina je zadesila i Voždovac na gostovanju Teleoptiku, gde su obe ekipe osvojile po bod (1:1). Gosti su poveli preko Vladimira Đilasa u 29, a izjednačenje je doneo Australijanac Metju Birn u 73. minutu.

Metalac - Jedinstvo 2:0

U jednom od duela nekadašnjih superligaša, Borac je savladao Inđiju pogotkom Milanka Raškovića u 84. minutu.

Na tabeli vodi Napredak sa 61 bodom (iz 25 utakmica). Slede Čukarički sa 51, Metalac sa 47, Voždovac sa 45, Jedinstvo Putevi i Proleter (iz 25 utakmica) sa po 41, Borac sa 36 (25), Inđija sa 34, Bežanija sa 31, Mladost i Sloga sa po 29, Mladenovac (iz 25 utakmica), Teleoptik i Banat sa po 28, Timok sa 27 (25), Radnički sa 25 (25), Kolubara sa 19 (25) i Novi Sad sa 18 bodova (25).