1
Nedelja 21.04.2013.
19:22 >> 22:58h

Fiorentina pobedila Torino 4:3, Vidal srušio Milan

Fudbaleri Fiorentine pobedili su danas na svom terenu Torino sa 4:3, Juventus je kao domaćin savladao Milan sa 1:0, Inter je bio bolji od Parme sa 1:0, dok je Napoli pobedio ekipu Kaljarija rezultatom 3:2 u utakmicama 33. kola italijanskog prvenstva.

Postigao gol i izašao poslednjih 20 minuta - Adem Ljajić

Fiorentina je za 32 minuta povela sa 3:0 golovima Huana Giljerma Kuadrada, Alberta Akvilanija i srpskog fudbalera Adema Ljajića, ali je Torino do 76. minuta uspeo da izjednači. Golove za goste postigli su Paolo Bareto, Mario Santana i Alesio Čerči. Pobednički gol za "ljubičaste" postigao je Romulo u 85. minutu.

Fiorentina se tako učvrstila na četvrtom mestu na tabeli sa 58 bodova, dok je Torino pao na 16. mesto sa 36 bodova.

"Derbi Italije" u Torinu protekao je u tvrdoj borbi, bez većih šansi, a jedini gol u mreži Milana viđen je u 57. minutu. Posle penala načinjenog nad Asamoom, Arturo Vidal je preuzeo odgovornost i sa bele tačke poslao loptu u gornji desni ugao.

Krivac za poraz roso-nera je i golman Marko Amelija koji je u 12. minutu zamenio povređenog Abijatija, a onda oborio Asamou i pomogao Juventusu da slavi u najvećem derbiju Serije A.

Fudbaleri Intera pobedili su Parmu sa 1:0 golom Tomaza Rokija u 82. minutu i prekinuli niz od tri poraza. Ekipa Andrea Stramaćonija, za koju je igrao srpski reprezentativac Zdravko Kuzmanović, tako se popela na peto mesto sa 53 boda, dok je Parma na 12. mestu sa 39 bodova.

Napoli je na svom terenu pobedio Kaljari sa 3:2. Gosti su poveli u 17. minutu preko Viktora Ibarba u 17. minutu, a izjednačio je autogolom Davide Astori u 47. minutu.

Edinson Kavani doneo je vođstvo Napoliju u 63. minutu, a izjednačio je Matijas Kabrera u 70. minutu. Pobedu domaćima doneo je Lorenco Insinja u trećem minutu sudijske nadoknade vremena.

Kjevo je na gostovanju golom Pelisijera pobedio Sijenu sa 1:0, a bodove su podelili Roma i Peskara - 1:1 i Katanija i Palermo - 1:1.