Subota 13.04.2013.
22:50
Vestionline, Blic A

Primera: Pobede Valjadolida i Deportiva, remi u Barseloni

Valjadolid je savladao Hetafe sa 2:1 u prvom meču subotnjeg programa 31. kola Primere, dok je Deportivo odneo sva tri boda sa gostovanja Levanteu ubedljivim trijumfom od 4:0. Fudbaleri Espanjola postigli su jedan od najneobičnijih golova protiv Valensije u remiju 3:3.

Ekipa koju predvodi Miroslav Đukić bila je u crnoj seriji od pet mečeva bez pobede kojoj je konačno došao kraj.

Činilo se da se Valjadolid opet neće radovati, jer je Hetafe poveo pred sam kraj prvog poluvremena, ali je do preokreta došlo po povratku sa odmora. Oskar Gonazles je u 68. anulirao zaostatak, da bi Havi Gera u 72. postavio konačnih 2:1 i doneo radost navijačima posle mesec i po dana.

Ekipa Deportiva La Korunje savladala je Levante i to na gostovanju sa čak 4:0.

Ceo posao Deportivo je završio u prvih pola sata, pošto su golovima Valerona, Picija i Nelsona Oliveire osigurali tri boda. Tačku na ubedljiv poraz domaćeg tima stavio je Gama u drugom minutu sudijske nadoknade, pa se Deportivo domogao 16. mesta na tabeli.

Espanjol je imao 2:1 kada su "slepi miševi" preko Žonasa u 87. i Soldada u 91. minutu načinili fantastičan preokret najavivši pobedu Valensije.

Ipak, u poslednjem napadu na utakmici u kojem su se svi igrači našli u prostoru pred šesnaestercom gostiju, posle duge lopte golmana Espanjola, kapiten Serhio Garsija je u četvrtom minutu sudijske nadoknade vremena pretrčao beka Valensije i kada je lopta već išla u gol-aut na neverovatan način ju je u padu zahvatio poslavši je pod prečku za 3:3! Odmah nakon toga glavni arbitar je svirao kraj.