0
Ponedeljak 08.04.2013.
23:35

Siti pobedio Junajted na "Old Trafordu"

Fudbaleri Mančester Sitija pobedili su večeras kao gosti gradskog rivala Mančester Junajted sa 1:2, u poslednjoj utakmici 32. kola engleske Premijer lige.

Slavlje "građana" u gradskom derbiju Mančestera

Siti je poveo golom Džejmsa Milnera u 51. minutu, a izjednačio je autogolom Vensan Kompani osam minuta kasnije. Pobedu gostima doneo je rezervista Serhio Aguero u 79. minutu.

Drugoplasirani na tabeli Siti je tako sedam kola pre kraja prvenstva Engleske smanjio zaostatak za vodećim Junajtedom na 12 bodova.

Iako će se titula skoro sigurno preseliti iz plavog u crveni deo Mančestera, Siti je bar donekle utehu pronašao u drugom uzastopnom trijumfu na "Teatru snova".

Srpski reprezentativac Matija Nastasić igrao je odlično u odbrani Sitija, dok je Aleksandar Kolarov pratio meč sa klupe rezerve. S druge strane, menadžer Junajteda Aleks Ferguson nije mogao da računa na povređenog kapitena Nemanju Vidića, što se i te kako osetilo u odbrani domaćih, kada se posle šest minuta igre u drugom poluvremenu David Silva stuštio po levoj strani i našao Nasrija u sredini, Francuz je ostavio loptu za Milnera, a on je matirao golmana De Heu.

Nije se dugo čekalo ni na izjednačenje koje je usledilo u 58. minutu, kada je Van Persi izveo prekid sa desne strane, a Džons na drugoj stativi pogodio loptom u leđa Vensana Kompanija, koji je tako nesrećno zatresao svoju mrežu - 1:1.

Siti opet poveo u 81. minutu kada je Kun Aguero koji je ušao sa klupe, uzeo loptu na vrhu kaznenog prostora Junajteda, a potom pretrčao kompletnu odbranu i preciznim šutem pod prečku rešio gradski derbi.

Mančester Junajted - Mančester Siti 1:2