1
Nedelja 07.04.2013.
19:32 >> 00:01h

Ljajić strelac u remiju s Milanom, Atalanta šokirala Inter

Fudbaleri Fiorentine uspeli su da nadoknade dva gola zaostatka i odigraju protiv Milana u Firenci nerešeno 2:2, dok je Inter uprkos vođstvu od 3:1 poražen u Milanu od Atalante sa 3:4, u utakmicama 31. kola Serije A.

Pogodio sa bele tačke - Adem Ljajić

Milan je poveo golovima Rikarda Montoliva u 14. minutu, a vođstvo je uvećao Matje Flamini u 62. minutu, posle asistencije Montoliva. Fiorentina je oba gola postigla iz penala, Adema Ljajić smanjio je u 66. minutu, a konačan rezultat postavio je David Pisaro u 73. minutu.

Srpski reprezentativac Nenad Tomović dobio je crveni karton u 40. minutu zbog toga što je laktom udario protivničkog igrača.

Milan je propustio priliku da pobedom preuzme drugo mesto od Napolija, pa se nalazi na trećem mestu sa 58 bodova, dok je Fiorentina četvrta sa 52 boda.

Fudbaleri Atalante pobedili su na gostovanju u Milanu Inter sa 3:4. U izuzetno uzbudljvoj utakmici Atalanta je priredila iznenađenje, pošto je posle preokreta slavila nad Interom, a junak pobede bio je Herman Denis, koji je postigao het-treik.

Inter je na poluvreme otišao sa prednošću, pošto je Tomaso Roki u 43. minutu zatresao mrežu gostiju. Đakomo Banventura izjednačio je u 56, a minut kasnije Rikardo Alvares doveo je Inter do nove prednosti. Već u 61. minutu Alvares je uvećao prednost Intera na 3:1, ali milanskom timu to nije bilo dovoljno za trijumf nad Atalantom. Prvi od tri gola Denisa usledio je u 65. minutu iz jedanaesterca, dok je izjednačenje svom timu doneo u 71, a konačan rezultat postavio u 77.

Napoli je slavio protiv Đenove kao domaćin sa 2:0 golovima Gorana Pandeva u 18. minutu i Blerima Džemailija u 29, čime je uvećao prednost na drugoj poziciji na četiri boda u odnosu na Milan.

Fudbaleri Palerma pobedili su u Đenovi Sampdoriju sa 3:1. Domaćin je poveo u 35. minutu golom Stiva fon Berngena, a osam minuta kasnije izjednačio je Đani Munari. Na početku drugog dela, u 50. minutu Palermo je poveo preko Slovenca
Josipa Iličića, a konačan rezultat postavio je Santjago Garsija u 56. minutu.

Palermo je pretposlednji na tabeli sa 27 bodova, koliko ima i Sijena koja se ne nalazi u opasnoj zoni. Sampdorija je u sredini tabele, na 13. mestu sa 36 bodova.

Fudbaleri Udinezea pobedili su na Friuliju Kjevo sa 3:1. Dvostruki strelac za crno-bele bio je Antonio Di Natale, koji je mrežu pogađao u 20. i 25. minutu, a gol za domaće postigao je i Mehdi Bentaija. Jedini pogodak za ekipu iz Verone postigao je Pol Pap u 35. minutu.

Bodove su podelili Katanija i Kaljari 0:0 i Sijena i Parma 0:0, a večeras igraju Inter - Atalanta i Napoli - Đenova, dok je sutra uveče na programu rimski derbi između Rome i Lacija.

Juče su odigrane dve utakmice, Juventus je pobedio Peskaru sa 2:1, dok su Bolonja i Torino odigrali nerešeno 2:2.