Nedelja 07.04.2013.
17:23
Vestionline, Beta A

Dauda srušio Smederevo u poslednjem minutu

Fudbaleri Crvene zvezde pobedili su danas na gostovanju Smederevo sa 0:1, u utakmici 22. kola Super lige Srbije, čime su smanjili zaostatak za vodećim Partizanom na samo četiri boda.

Ponovo meč viner - Abiola Dauda

Pobedonosni gol za Zvezdu postigao je Abiola Dauda u 89. minutu. Posle treće uzastopne pobede, Zvezda se približila vodećem Partizanu na četiri boda, koji večeras od 19 sati igra protiv Vojvodine.

Zvezda sada ima 47 bodova, a Smederevo je ostalo na poslednjem 16. mestu sa samo devet bodova.

Fudbalere Smedereva predvodio je novi trener Ljubomir Ristovski, nakon đto je zbog loših rezultata otpušten Miloss Velebit. Zvezda je napadala tokom cele utakmice, a najzaslužniji što je Smederevo doživelo poraz od samo jednog gola bio je golman Mladen Živković, koji je odbranio brojne prilike gostujućih igrača.

Prvu šansu na utakmici imao je Abiola Dauda, u 14. minutu, ali je šutirao pored gola, a isto je učinio i Nenad Milijaš u 20. minutu. Zvezda je nakon toga pojačala sa napadima, a mogla je da povede u 27. minutu, kada je posle centaršuta Milijaša, Nikola Mikić glavom zahvatio loptu, ali je golman Smedereva Mladen Živković uspeo da odbrani.

Do kraja poluvremena nije bilo ozbiljnijih prilika, a u 45. minutu domaći su tražili jedanaesterac, pošto je lopta posle šuta Predraga Sikimića pogodila Uroša Spajića u ruku u šesnaestercu, ali je sudija Novak Simović pokazao da se igra nastavi.

Zvezda je od početka drugog dela igre počela sa napadima, prvo je pokušao Milijaš, a u 54. minutu, posle centaršuta Kadua, Luka Milunović nije uspeo da zahvati loptu glavom. Nakon toga ponovo je pokušao Dauda, ali je njegov udarac glavom dobro odbranio golman Živković.

Smederevo je od 57. minuta igralo sa igračem manje, pošto je Dragan Radosavljević dobio direktan crveni karton zbog oštrog starta s ledđa nad Kaduom. Crveno-beli su napadali, ali nikako nisu mogli do gola. U 74. minutu Darko Lazović je centrirao u peterac, a do lopte je prvi došao igrač Smedereva Saša Blagojević koji je loptu vratio do svog golmana.

Dobru šansu propustio je Stefan Mihajlović, koji se minut kasnije oslobodio svog čuvara i snažno šutirao, ali je golman Smedereva ponovo dobro odbranio.

U 81. minutu Dauda je posle snažnog udarca pogodio prečku, lopta se odbila do Ognjena Mudrinskog koji je dodao loptu do Lazovića koji se nalazio u ofsajdu, ali je njegov šut golman ipak odlično odbranio.

U 84. minutu Dauda je ponovo bio u šansi, posle centaršuta Kadua, šutirao je glavom iz blizine, ali je Živković bez većih problema uhvatio loptu.

Zvezda je povela golom Daude u 89. minutu. Posle "skraćenog kornera" i centaršuta Milijaša lopta je preletela golmana Živkovića i došla do nigerijskog napadača, koji je glavom sproveo u mrežu.

U preostaloj utakmici Hajduk iz Kule je kao domaćin ispustio veliku prednost od dva gola protiv Slobode, pa je na kraju morao da se zadovolji jednim bodom - 3:3.