0
Subota 06.04.2013.
19:55

Pobede Arsenala i Aston Vile u gostima

Fudbaleri Arsenala pobedili su danas u gostima ekipu Vest Bromvič Albiona sa 1:2, u utakmici 32. kola Premijer lige Engleske.

Slavlje fubalera Arsenala

Arsenal je vodio sa 2:0 golovima Tomaša Rosickog u 20. i 50. minutu, a onda je isključen Per Mertezaker u 70, ali domaćin je uspeo samo da smanji prednost preko Džejmsa Morisona u 71. minutu iz penala.

Aston Vila je kao gost pobedila Stouk sa 3:1. Strelci za ekipu iz Birmingema bili su Gabrijel Agbonlahor u devetom, Metju Loton u 87. i Kristijan Benteke u 90. minutu, dok je jedini gol za domaćina postigao Majkl Kajtli u 80. minutu.

Fudbaleri Sautemptona pobedili su danas u gostima Reding sa 2:0 i tako domaćina "zakucali" za dno tabele. Ovo je Redingu bio osmi uzastopni poraz, što je najgori niz u istoriji kluba. Ekipa je sada poslednja sa 23 boda, koliko ima i Kvins
Park Rendžers, ali uz meč manje.

Poslednji tim iz opasne zone je Vigan, koja ima 30 bodova. Sautempton je ovim trijumf napravio veliki korak ka opstanku, pošto sada ima sedam bodova više od opasne zone. Golove su postigli Džej Rodrigez u 35. i Alan Lalan u 72. minutu.

Norič i Svonsi igrali su nerešeno 2:2. Miču je doveo velšku ekipu u vođstvo, pa je Norič preokrenuo preko Roberta Snodgradsa i Majkla Tarnera, ali je Luk Mur izjednačio i postavio konačan rezultat.