0
Sreda 28.10.2009.
23:11

Juventus deklasirao Sampdoriju

"Petarda" Juventusa za drugu poziciju, Napoli sa dva gola u nadoknadi uzeo bod Milanu, novi porazi Rome i Lacija, Đenova bolja od Fiorentine, pobeda Parme za četvrto mesto.

U utakmicama 10. kola

italijanskog fudbalskog šampionata, Juventus je ubedljivom pobedom nad Sampdorijom 5:1, preskočio goste iz Đenove na tabeli šampionata, i sada sa 21 bodom zauzima drugo mesto.

Najefikasniji igrač na derbiju vrha tabele bio je Amauri sa dva pogotka, a u listu strelaca upisali su se Kjelini, Kamoranezi i Trezege, dok je čast gostiju spasio Đanpaolo Pacini.

Prvi je i dalje Inter koji ima bod više, a u četvrtak dočekuje Palemo na svojoj „Meaci“.

Gradski rival Milan odigrao je uzbudljivu utakmicu u kojoj je ispustio pobedu u Napulju (2:2) u poslednjh dva minuta nadoknade vremena. „Rosoneri“ su vodili sa 0:2 u petom minutu, a strelci su bili Inzagi i Pato, ali domaćin je u 91. i 93. minutu golovima Cigarinija i Denisa došao do boda.

Novi neuspeh Lacija na Olimpiku protiv Kaljarija 0:1, mogao bi izazvati velike probleme u klupskim odnosima sa navijačima, koji su poslednjih dana pravili velike probleme, kako Upravi tako i igračima rimskog tima. Tri boda u gostima ekipi sa Sardinije doneo je Matri u 52. minutu meča.

Novi poraz doživela je Roma i to na Stadionu "Friuli" od Udinezea rezultatom 2:1. Meč je odlučio Floro Flores sa dva gola, a isti rezultat postignut je u Đenovi, gde je istoimena ekipa savladala Fiorentinu.