0
Sreda 03.04.2013.
22:49

Real ubedljiv protiv Galate, nula u Malagi

Fudbaleri Real Madrida napravili su veliku prednost pred revanš utakmicu četvrtfinala Lige šampiona, pošto su večeras u Španiji pobedili turski Galatasaraj sa 3:0.

"Na pravom putu" - Gonzalo Iguain

U večerašnjim mečevima četvrtfinala Lige šampiona fudbaleri Malage su kao domaćini odigrali nerešeno 0:0 protiv Borusije iz Dortmunda, dok je Real na svom "Bernabeu" osigurao veliku prednost pred revanš meč u Istanbulu - 3:0.

Golove za Real postigli su Kristijano Ronaldo u devetom, Karim Benzema u 29. i Gonzalo Iguain u 73. minutu, čime je Real već nakon prvog meča praktično obezbedio plasman u polufinale Lige šampiona.

Već u devetom minutu domaći tim je poveo na "Santjago Bernabeu" kada je Mesut Ozil iz sredine poslao fenomenalnu loptu na levu stranu do Kristijana Ronalda, a sjajni Portugalac rutinski postigao deveti gol u ovoj sezoni Lige šampiona.

Madriđani u 29. minutu povećavaju prednost, kada je Esjen sa desne strane uputio centaršut u šesnaesterac Galate, a odbrana turskog šampiona očajno odreagovala, pa je Karim Benzema uspeo da primi loptu pored dva igrača protivničkog tima i bez većih problema je zakuca u mrežu.

Argentinac Gonzalo Iguain povisio je prednost Madriđana na 3:0. Ćabi Alonso je izveo slobodan udarac, uputio je fantastičan centaršut u kazneni prostor pravo na glavu Iguaina, koji je sjajno odreagovao i poslao loptu u gol gostiju.

Borusija bila bliža golu u Malagi

U drugoj utakmici dana, španska Malaga je na svom terenu igrala nerešeno bez golova s nemačkom Borusijom iz Dortmunda.

Na utakmici u Malagi nije bilo previše uzbuđenja, a najbolje prilike za gol propustila je Borusija, jer je golman domaćih Vili Kabaljero nekoliko puta sjajno odbranio šuteve Gecea i Levandovskog.

Reprezentativac Srbije Neven Subotić sjajno je predvodio odbranu Borusije, koja nije dozvolila Špancima da ugroze gol čuvara mreže Veidenfelera.

Revanš utakmice ovih ekipa igraće se u utorak, 9. aprila.

Malaga - Borusija Dortmund 0:0
Real Madrid - Galatasaraj 3:0