Subota 30.03.2013.
18:38 >> 23:36h
Vestionline, Beta A

Bajern "izrešetao" mrežu Hamburga sa devet golova

Fudbaleri minhenskog Bajerna ponizili su Hamburg pobedom od 9:2, Dortmund je trijumfovao u gostima Štutgartu 1:2, Bajer Leverkuzen je bio bolji od Fortune iz Dizeldorfa 1:4, dok je Šalke dobio Hofenhajm sa 3:0 u utakmicama 27. kola Bundeslige.

Četiri gola Klaudija Pizara

Fudbaleri Bajern Minhena deklasirali su večeras Hamburg na svom terenu sa 9:2 u utakmici 27. kola nemačke Bundeslige.

Četvrostruki strelac za Bajern bio je Klaudio Pizaro, dva gola je postigli Arjen Roben, a u listu strelaca upisali su se i Đerdan Šaćiri, Frenk Riberi i Bastijan Švanštajger. Golove za Hamburg postigli su Džefrej Bruma i Heiko Vesterman.

Bavarci su najveću pobedu zabeležili 1971. godine protiv Borusije iz Dortmunda. U tom meču slavili su sa 11:1, a danas su mogli i do još nekog gola, ali je golman Rene Adler sprečio pokušaje Bajerna. Srpski reprezentivac Slobodan Rajković ušao je u igru u 57. minutu, dok je Gojko Kačar na teren ušao u 81.

Bajern je ovom pobedom došao na korak od osvajanja nove titule prvaka Nemačke, pošto imaju 20 bodova više od Borusije Dortmund, koja je upisala drugu pobedu zaredom u ligi, i to na neugodnom gostovanju u Štutgartu.

Gosti iz Dortmunda došli su do pobede u 83. minutu. "Milioneri" su 29. minutu došli do vođstva preko Lukaša Piščeka, da bi Maksim izjednačio u 63. Štutgart je od 70. minuta imao igrača manje, pošto je Najdermejer dobio drugi žuti karton.

Novu pobedu Dortmundu doneo je Robert Levandovski u 83. minutu na asistenciju Piščeka. Srpski reprezentativac Neven Subotić odigrao je ceo meč za "milionere".

Bajer Levekuzen trijumfovao na gostovanju Fortuni u Dizeldorfu

Bajer je nakon dva vezana poraza u ligi uspeo da prekine tu seriju i u Diseldorfu zabeleži ubedljivu pobedu. Dvostruki strelci za Bajer bili su Stefan Kisling i Andre Šurle, dok je domaća ekipa upisala jedan gol, pošto je Švab postigao autogol.

Kisling je u 22. minutu iz jedanaesterca doveo Leverkuzen do prednosti, a Švab je 41. pomogao domaćoj ekipi da izjednači rezultat. Šurle je Bajer do nove prednosti doveo u 62. minutu, a prednost je udvostručio u 84, da bi Kisling u 87. postavio konačan rezultat.

Šalke je do pobede nad Hofenhajmom došao u poslednjih 20 minuta meča. U 71. minutu domaća ekipa povela je preko Marka Hogera, a prednost je udvostručio Rafael u 79. Konačan rezultat postavio je Temu Puki u 83. minutu.

Hanover je kao gost pobedio Augsburg sa 2:0, dok je Frajburg istim rezultatom pobedio Borusiju iz Menhengladbaha, a Majnc i Verder Bremen odigrali su nerešeno 1:1.

Fudbaleri Bajern Minhena kasnije večeras dočekaće Hamburg. Ekipa iz Minhena ubedljivo vodi u ligi, pošto uz meč manje imaju čak 17 bodova više od Dormunda.