3
Utorak 26.03.2013.
23:26

Hrvatska preokrenula u Velsu, Belgija dobila Makedoniju

Fudbalska reprezentacija Hrvatske pobedila je večeras u gostima Vels sa 1:2, iako je gubila do 77. minuta, dok je Belgija minimalno slavila protiv Makedonije u 6. kolu Grupe A kvalifikacija za Svetsko prvenstvo.

Vels vodio do pred kraj meča golom Gereta Bejla

Vels je poveo golom Gereta Bejla iz penala u 21. minutu, ali su Hrvati preko sjajnog pogotka Dejana Lovrena u 77. i gola Eduarda da Silve u 87. minutu, došli do potpunog preokreta i pobede koja ih je približila plasmanu na prvenstvo u Brazilu.

Belgija je kod kuće bila bolja od Makedonije i pobedila je sa 1:0 pogotkom Edena Azara u 62. minutu, dok je Srbija na svom terenu savladala Škotsku golovima Filipa Đuričića u 59. i 65. minutu.

Belgija vodi na tabeli Grupe A sa 16 bodova, koliko ima i Hrvatska, Srbija je treća sa sedam, a zatim slede Vels sa šest, Makedonija sa četiri i Škotska sa dva boda.

Fudbalska reprezentacija Crne Gore odigrala je danas u Podgorici nerešeno 1:1 sa selekcijom Engleske. Gosti su poveli preko Vejna Runija već u šestom minutu, a bod domaćinu doneo je Dejan Damjanović u 76. minutu, kada se posle "teškog karambola" u kaznenom prostoru Engleza, najbolje snašao i ubacio loptu u mrežu.

Crna Gora je ovim rezultatom uspela da ostane na prvom mestu u gurpi i sada vodi sa 14 bodova, dva više od Engleske.

Veliki derbi večerašnjih kvaklifikacija odigran je u Parizu na stadionu "Francuska", gde je Španija pobedila Fancusku sa 0:1 golom Pedra Rodrigeza u 58. minutu, čime je preuzela vrh tabele u grupi I.

Češka je trijumfovala u Jermeniji 0:3, Italija bila bolja na Malti 0:2, Nemačka je deklasirala Kazahstan 4:1, Poljska je sa 5:0 na svom terenu savladala San Marino, dok je Ukrajina kod kuće dobila Moldaviju sa 2:1.

Holandija je bila ubedljiva protiv Rumunije 4:0, Turska i Mađarska podelili su bodove 1:1, dok je Portugal sa dva kasna gola odneo bodove iz Azerbejdžana sa 0:2.