0
Petak 22.03.2013.
23:31

Pobede Belgije i Velsa, Džeko 'srušio' Grke

Na mečevima 5. kola kvalifikacija za SP u Brazilu selekcija Belgije je trijumfovala na gostovanju Makedoniji sa 0:2, Vels je preokrenuo i pobedio protiv domaće Škotske 1:2, Crna Gora je pobedila u Moldaviji 0:1, Bosna i Hercegovina je nadigrala Grčku sa 3:1, dok je Slovenija izgubila na svom terenu od Islanda sa 1:2.

Belgija "overila" Makedoniju, za čelo tabele

U okviru naše grupe kvalifikacija za Mundijal u Brazilu reprezentacija Belgije je pobedila Makedoniju na gostovanju rezultatom 0:2. Golove su postigli De Brujne u 26. minutu, i Eden Azar iz penala u 62. minutu. "Crveni đavoli" su ovom pobedom ostali sa Hrvatskom na čelu tabele sa 13 osvojenih bodova.

U istoj grupi Škotska je u ostrvskom derbiju poražena kao domaćin od Velsa sa 1:2. Domaćin je poveo preko Henlija u  45. minutu, ali je Vels napravio potpuni preokret u nastavku pogocima Remzija iz penala u 72, i Robsona Kanua u 74.

Fudbalska reprezentacije Crne Gore pobedila je večeras Moldaviju sa 1:0 na gostovanju u Kišinjevu. Crnogorci su minimalnim rezultatom pobedili na gostovanju i tako ostaju na prvom mestu Grupe H, ispred Engleske.

Jedini gol postigao je Mirko Vučinić 78. minutu. Crna Gora je od 63. minuta imala igrača manje, pošto je Milorad Peković zaradio drugi žuti karton.

Srećko Katanec na debitantskoj utakmici na klupi Slovenije i nije imao mnogo razloga za radovanje, pošto je, posle preokreta, njegov tim izgubio od Islanda 1:2.

Slovenija je preko Milivoja Novakovića došla do prednosti u 34. minutu, ali je Island preko Gilfija Sigurdsona izjednačio u 10 minutu drugog dela. Pogotkom u 78. minutu Sigurdson je Islanđanima doneo treću pobedu u pet utakmica.

Bosna i Hercegovina pobedila Grčku sa 3:1, sa dva gola Edina Džeka i jednim Ibiševića, dok su fudbaleri Holandije bez velikih problema uspeli su da savladaju Estoniju sa 3:0. Strelci su' bili Rafael Van der Vart, Robin van Persi i Ruben Šaken.

Nemačka je istim rezultatom savladala Kazahstan sa 0:3, Turska je golovima Inana i Jilmaza pobedila Andoru 0:2, dok je Danska je trijumfovala u Češkoj 0:3.