0
Nedelja 17.03.2013.
00:18

Real "petardirao" Majorku, poraz Valjadolida

Fudbaleri Reala pobedili su večeras u Madridu ekipu Majorke sa 5:2, Valjadolid je izgubio ubedljivo na gostovanju Real Sosijedadu sa 4:1, dok je Valensija pobedila Betis sa 3:0 u mečevima 28. kola Primere.

Dva gola Gonzala Iguaina

"Kraljevski klub" zabeležio je šesti uzastopni trijumf u nacionalnom šampionatu i potvrdio da se nalazi u odličnoj formi. Gosti, koji se bore za opstanak, poveli su već u šestom minutu golom Emilija Nsuea. Izjednačio je Gonzalo Iguain u 15. minutu, ali je novu prednost Majorci šest minuta kasnije doneo Alehandro Alfaro.

Kristijano Ronaldo u 52. minutu je postigao izjednačujući gol, a dva minuta kasnije na 3:2 povisio je hrvatski reprezentativac Luka Modrić. Iguain je svoj drugi pogodak postigao u 57. minutu, a u sudijskoj nadoknadi upisao se i Karim Benzema.

Fudbaleri Sosijedada su pobedili Valjadolid Miroslava Đukića sa ubedljivih 4:1.

Sosijedad se nalazi u fantastičnoj seriji od šest pobeda i četiri remija, čime su se popeli na četvrto mesto. Samo 11 minuta je bilo dovoljno domaćima da postignu tri gola i već u finišu prvog poluvremena reše meč.

Valensija je sa igračem više pobedila Betis sa 3:0 preko pogodaka Soldada i Žonasa i auto-golom Paula, dok je Hetafe pogotkom Borhe pobedio Atletiko Bilbao.