0
Četvrtak 14.03.2013.
23:25

LE: Prošao Čelsi, Inter ispao posle produžetaka

U revanš mečevima osmine finala Lige šampiona Čelsi je uspeo da izbaci Steauu sa 3:1, Inter je izborio produžetke sa Totenhemom (3:0), ali se na kraju oprostio od takmičenja sa 4:1, Rubin je prošao Levante 2:0, Benfika je trijumfovala kao gost Bordou 2:3, Lacio je izbacio Štutgart 3:1, dok je Zenit ispao od Bazela 1:0.

Džon Teri postigao gol za vođstvo od 2:1

Bez Baneta Ivanovića u ekipi, Čelsi je na ''Stamford Bridžu'' uspeo da nadoknadi minus iz Bukurešta i pobedom od 3:1 izbori plasman među osam najboljih ekipa.

Trijumf Čelsija najavio je Mata, posle asistencije Ramireša u 34. minutu, ali je u poslednjim trenucima prvog poluvremena usledio šok za domaće navijače, posle izjednačujućeg pogotka Kirišesa za 1:1.

''Plavcima'' je tako u nastavku bio potreban trijumf od dva gola razlike i oni su to uspeli da ostvare. Prvo je u 58. minutu Džon Teri, posle slobodnog udarca sa leve strane i odličnog centaršuta Mate, doneo novo vođstvo domaćima, da bi konačnih 3:1 postavio Fernando Tores u 71. minutu. On je u finišu imao još jednu veliku priliku za gol, međutim iz penala je umesto mreže, pogodio prečku.

Fudbaleri Totenhema plasirali su se u četvrtfinale Lige Evrope, iako su večeras, u revanš meču osmine finala, izgubili od Intera sa 3:0, a posle produžetaka sa 4:1.

Od starta meča Inter je imao inicijativu, a u 20. minutu Kasano je doneo prednost svom timu. Već na startu drugog poluvremena Inter dolazi do 2:0. Rodrigo Palasio je na asistenciju Kambjasa postigao gol i u potpunosti vratio Inter u meč.

Domaćin je svim snagama opsedao gol gostiju i to se isplatilo u 75. minutu. Kasano je izveo slobodni udarac, prebacio živi zid, lopta je pogodila Galasa, promenila pravac i završila u mreži Totenhema.

Gol za Totenhem je u šestom minutu produžetka postigao je Adebajor posle odbitka, a uzvratio je rezervista Intera Alvarez u 110. minutu. Inter je do kraja pokušao da dođe do petog gola i prolaza, ali nije uspeo.

Produžeci su viđeni i na utakmici između Rubina i Levantea, jer su i posle 180 minuta igre mreže mirovale. Tim iz Kazanja slavio je sa 2:0 golovima Rondona u 100. i Đađuna u 112. minutu.

Benfika trijumfovala na gostovanju Bordou

Nemanja Matić je odigrao svih 90 minuta meča u Bordou, gde je Benfika slavila sa 2:3 i potvrdila plasman u četvrtfinale, baš kao i Lacio, koji je sa 3:1 savladao ekipu Štutgarta.

Zenit iz Sankt Petersburga bio je nadomak izjednačenja rezultata sa Bazelom koji je došao u goste da brani 2:0, a ruska ekipa je pri vođstvu od 1:0 imala penal, ali nije ga iskorostila, pa je švajcarski tim prošao dalje uprkos porazu.

Što se tiče ostalih mečeva, do samog kraja bilo je neizvesno u Njukaslu, ali su ''svrake'' u 90. minutu golom Papis Sisea eliminisale ekipu ruskog Anžija sa 1:0, posle remija bez golova u prvom meču.

Konačno, listu četvrtfinalista kompletirao je Fenerbahče, kome je i 1:1 pred svojim navijačima protiv Viktorije Plzen bilo dovoljno za plasman u četvrfrinale.