1
Sreda 13.03.2013.
22:53

Bajern se radovao porazu, prošla Malaga

Fudbaleri Bajerna iz Minhena plasirali su se večeras u četvrtfinale Lige šampiona, iako su na svom terenu izgubili od Arsenala sa 0:2, a isti plasman obezbedila je i Malaga pobedom nad Portom rezultatom 2:0.

Arsenal stao nadomak cilja u Minhenu

Bajern je otišao među osam najboljih evropskih ekipa, zato što je u prvom meču u Londonu pobedio sa 1:3, odnosno postigao gol više u gostima.

Počelo je šokantno za Bajern u ovom meču, jer su posle samo tri minuta igrači Arsenala poveli. Volkot sa desne strane upućuje oštar centaršut na peterac, gde je najbrži bio Žiru, koji šalje loptu u mrežu za 0:1.

Ređale su se prilike za Bajern, ali nakon dve izmene Arsenal ponovo dolazi do gola i ovu utakmicu uvodi u neizvesnu završnicu. Kazorla je izveo korner u 84. minutu, a najviši u skoku bio je Koščelni, koji udarcem glavom šalje loptu u donji levi ugao.

''Tobdžijama'' je ostalo nekoliko minuta da pokušaju da naprave čudo, ali Bavarci su uprkos velikom pritisku, spretno čuvali loptu do kraja meča. Na kraju, čudna slika i velika radost na "Alijanc Areni" uprkos porazu domaćeg tima.

Fantastičan uspeh španske Malage

U drugom večerašnjem meču osmine finala, Malaga je pobedila Porto sa 2:0 i tako obezbedila plasman u četvrtfinale, pošto je u prvom meču izgubila na 'Dragau' 1:0.

Saviola je najpre pogodio mrežu, ali je njegov gol poništen zbog navodnog faula nad golmanom, pre no što je lopta i stigla do Argentinca. Ipak, Malagin se trud isplatio na dva minuta pre odmora. Isko je prihvatio loptu na oko 20 metara od gola i postigao fenonenalan gol za erupciju oduševljenja na "Rosaledi".

Gosti su u nastavku ostali sa igračem manje zbog dva žuta kartona, pa je nakon jednog kornera u 77. minutu, rezervista Roke Santa Kruz bio je najviši u skoku i doveo Malagu u vođstvo od 2:0 i prolaska u četvrtfinale.

Malaga je pre pet godina igrala u drugoj ligi, a večeras su eliminisali dvostrukog evropskog prvaka. Španski klub, međutim, neće moći da igra u Evropi sledeće godine, odnosno pet ukupno zbog finansijskih malverzacija.

U četvrtfinale su se ranije plasirali Barselona, Galatasaraj, Juventus, Borusija Dortmund, Pari Sen Žermen i Real Madrid.