0
Nedelja 10.03.2013.
19:52

Liverpul srušio Totenhem, Čelsi se vratio na 'Old Trafordu'

Fudbaleri Liverpula savladali su u velikom derbiju Premijer lige ekipu Totenhema rezultatom 3:2, dok je u meču četvrtfinalu FA Kupa Čelsi uspeo da vrati dva gola protiv Mančester Junajteda 2:2, i tako izbori novi meč.

Overio "pevce" sa bele tačke - Stiven Džerard

U meču punom preokreta viđeno je čak pet golova. Domaći tim je poveo golom sjajnog Urugvajca Luisa Suareza u 21. minutu utakmice. Fenomenalnom napadaču Liverpula ovo je 15 gol na isto toliko mečeva ove sezone.

U samom finišu poluvremena nakon asistencije Gereta Bejla, Vertongen je doneo izjednačenje gostima, a na startu drugog dela meča Totenhem dolazi do potpunog preokreta, nakon novog gola Vertongena.

Pogađali - Stjuart Dauning i Luis Suarez

Ipak, radost gostiju nije dugo trajala, desetak minuta kasnije Stjuart Dauning je izjednačio rezultat, a u 82. minutu kapiten Liverpula Stiven Džerard, sa penala je doneo trijumf svom timu.

Čelsi izborio novi meč protiv Mančester Junajteda u FA Kupu

Srpski defanzivci Nemanja Vidić i Branislav Ivanović odlukama trenera su ostali na klupi i odkale su gledali derbi četvrtfinala FA Kupa, koji može da se podeli na dva dela. Prvi je pripao Junajtedu koji je postigao dva gola i drugi Čelsiju, pošto je u finišu meča postigao dva pogotka, a imao je i priliku da nokautira velikog rivala.

Strelci za Junajted bili su Ćićarito Ernandez udarcem glavom pod same rašlje Čehovog gola u 5. minutu, i Vejn Runi iz slobodnog udarca koji je prošao pored nekoliko igrača i završio u mreži, pa je u 11. minutu meča već bilo 2:0.

Opet šok na "Old Trafordu"

Čelsi je s druge strane odreagovao u poluvremenu i ulaskom Azara i Ramiresa uspeo je da anulira prednost domaćina, jer su upravo ova dvojica pogađali mrežu De Hee u 59. i 68. minutu. Španski golman je na kraju bio junak "crvenih đavola, jer je sa nekoliko sjajnih intervencija sačuvao svoju mrežu od prave najezde "plavaca"