0
Nedelja 10.03.2013.
17:31 >> 23:10h

Juventus grabi ka tituli, Jovetić i Ljajić srušili Lacio

Na mečevima 28. kola Serije A vodeći Juventus uspeo je da u Torinu pobedi Kataniju golom u poslednjem minutu meča, čime je uvećao razliku, pošto je drugoplasirani Napoli poražen na gostovanju Kjevu 2:0. Inter je kao domaćin izgubio od Bolonje 0:1, dok je Fiorentina golovima Jovetića i Ljajića pobedila Lacio u Rimu 0:2.

Fudbaleri Juventusa stigli nadomak odbrane titule

Fudbaleri Napolija izgubili su danas u Veroni od domaćeg Kjeva sa 2:0, u utakmici 28. kola italijanske Serije A, čime su ostali u zaostatku devet bodova za liderom šampionata Juventusom, koji je uspeo da pobedi Kataniju golom Đakerinija u sudijskoj nadoknadi meča koji je odigran u Torinu.

Strelci za Kjevo bili su Bakari Drame u 12. i Siril Tero u 43. minutu, a najbolji strelac Napolija Edinson Kavani promašio je penal u poslednjim trenucima meča.

U večernjim mečevima Inter je u Milanu izgubio od Bolonje golom Đilardina u 57. minutu, dok je Fiorentina takođe trijumfovala i to kao gost Laciju u Rimu sa 0:2. Golove su postigli Stevan Jovetić u 20, i Adem Ljajić u 50. minutu meča.

Klub iz Firence tako je pretekao na tabeli Lacio, ali i Inter, pa se sada nalazi na četvrtom mestu sa 48 bodova, jednim više od timova iz Rima i Milana.

Navijači Lacija istakli su transparent upućen predsedniku UEFA Mišelu Platiniju, nezadovoljni odlukom da njihov klub naredne dve kontinentalne utakmice igra pred praznim tribinama zbog rasizma. Na transparentu je pisalo: "Hejsel 29/05/85. Imao si snage da igraš...i slaviš u lice 39 mrtvih...Platini (psovka) ti nemaš morala!".

Fudbaleri Kaljarija prekinuli su niz Samdorije od dva uzastopna trijumfa, pošto su kao domaćini het-trikom Gerera pobedili sa 3:1, dok je Sijena u gostima savladala Palermo sa 1:2 i pobegla rivalu sa poslednje pozicije na tabeli.

Parma je bila ubedljiva na svom terenu protiv Torina i pobedila sa 4:1. Gosti su vodili golom Santane sve do 77. minuta, ali je Parma slavila zahvaljujući het-triku Amaurija i pogotku Sansonea.

Ranije danas, Atalanta kod kuće dobila Peskaru sa 2:1, a u večernjem terminu od 20.45, Inter će dočekati Bolonju, a Lacio ekipu Fiorentine.