0
Sreda 06.03.2013.
22:53

Juventus siguran, PSŽ izbacio Valensiju

Fudbaleri Pari Sen Žermena i Juventusa plasirali su se u četvrtfinale Lige šampiona. Ekipa iz Torina slavila je i u drugom meču protiv Seltika sa 2:0, dok je PSŽ uspeo da izbori nerešen rezultat 1:1.

Psotigao odlučujući gol za PSŽ - Ezekilj Laveci

PSŽ je na svom terenu igrao sa Valensijom bez pobednika, 1:1 u revanš duelu osmine finala Lige šampiona. Parižani su posle 18 godina izborili plasman u četvrtfinale najkvalitetnijeg evropskog klupskog takmičenja, pošto su u prvom duelu u Valensiji slavili s 2:1.

Domaćin je bio oslabljen neigranjen prve zvezde tima Zlatana Ibrahimovića koji je zaradio crveni karton na prvom meču u Španiji. Valensija je večeras povela u 55. minutu sjajnim golom Žonasa, koji je preciznim udarcem sa 18 metara doneo nadu gostima.

Ipak, u 66. minutu Ezekiel Laveci koji je u Pariz stigao iz Napolija, iskoristio je jednu grešku defanzivaca Valensije, i iz drugog puta odbijenu loptu od golmana, butinom spremio u mrežu. To se ispostavio kao ključni trenutak, jer se rezultat do kraja meča više nije mejao.

Ovaj duel vodile su sudije iz Srbije na čelu sa Miloradom Mažićem, koji je svoj posao večeras odradio odlično.

Ustalio se u prvoj ekipi Juventusa - Pol Pogba

Juventus je nadigrao Seltik u Torinu s 2:0, pa je "stara dama" prošla dalje pošto je i u prvoj utakmici pobedila s 3:0.

Prvi gol za torinski klub u večerašnjem duelu postigao je Alesandro Matri u 24. minutu, kada je Kvaljarela šutirao ka golu Seltika, golman Forster je odbio loptu, ali pravo na nogu Matriju, koji je iskusno pratio akciju i lako smestio loptu u mrežu.

U drugom poluvremenu još jedan gol za "staru damu",  kada je Pirlo prvo poslao dubinsku loptu za Vidala, koji ju je dobro primio i prosledio na drugu stativu, gde je bio usamljeni Fabio Kvaljarela koji je zapečatio sudbinu Seltika u 65. minutu.

Juventus - Seltik 2:0 (prvi meč 3:0)
PSŽ - Valensija 1:1 (prvi meč 2:1)