1
Subota 02.03.2013.
19:52

Kagava het-trikom srušio Norič, pobeda Čelsija

Fudbaleri Mančester Junajteda nastavili su svoj put ka novoj šampionskoj kruni u Premijer ligi, pošto su na svom "Old Trafordu" savladali ekipu Noriča rezultatom 4:0.

Tri gola Šinđija Kagave

Predvođeni kapitenom Nemanjom Vidićem, "crveni đavoli" su poveli u finišu prvog poluvremena, a strelac je bio Japanac Šinđi Kagava.

U nastavku Kagava je bio najraspoloženiji, jer je postigao još dva gola čime je kompletirao het-trik, a mreža Noriča zatresla se i u poslednjem minutu, kada je strelac bio Vejn Runi.

Ekipa Aleksa Fergusona sa utakmicom više pobegala je 15 bodova aktuelnom šampionu Mančester Sitiju, koji sutra gostuje Aston Vili.

Čelsi je sa Branislavom Ivanovićem u startnoj postavi teško došao do bodova protiv Vest Bromviča (1:0). Demba Ba je doneo prednost već posle pola sata, ali domaćin nije uspevao da postigne još neki pogodak, pa su navijači na "Stamford Bridžu" strepeli do poslednjeg sudijskog zvižduka.

U ostalim mečevima Liverpul je het-trikom Luisa Suareza deklasirao Vigan sa 0:4, Everton je nadigrao Reding sa 3:1, KPR je konačno zabeležio pobedu i to na gostovanju Sautemptonu 1:2, Vest Hem je takođe u gostima dobio Stouk sa 0:1, a istim rezultatom Svonsi je pobedio Njukasl.