0
Subota 02.03.2013.
16:29

Jagodina bolja od OFK-a, Voša sigurna

U mečevima 17. kola Superlige Srbije Javor je deklasirao Smederevo sa 4:0, Jagodina je pobedila OFK na Karaburmi rezultatom 1:3, Vojvodina je nadigrala Spartak sa 2:1, a pobedu je ostvario i Novi Pazar.

Jagodina odnela bodove sa Karaburme

Fudbaleri Javora ubedljivo su danas na svom terenu pobedili poslednje plasirano Smederevo sa 4:0, u utakmici 17. kola Super lige Srbije.

Strelci za klub iz Ivanjice bili su Vladimir Radivojević u sedmom, Igor Stojaković u 21, Ifeani Onjilo u 26. i živorad Mišić u 50. minutu. Smederevo je utakmicu završilo sa igračem manje, jer je u 72. minutu isključen Mladen Živković.

Javor je tako došao do 26. boda i sada je šesti na tabeli, dok je Smederevo ostalo na poslednjoj poziciji sa samo osam bodova, pet manje od Radničkog 1923, koji je u gostima poražen od Novog Pazara.

Pazarci su trijumfovali protiv Radničkog iz Kragujevca sa 1:0 golom Radoša Bulatovića već u drugom minutu.

Fudbaleri Jagodine oporavili su se od ubedljivog poraza u prošlom kolu od Hajduka i u gostima savladali OFK Beograd 1:3. Golove za Jagodinu postigli su Vladimir Ilić u 63, kapiten Miloš Stojanović u 76. i Milan Đurić u 90. minutu, dok je jedini pogodak za domaćina dao Miljan Škrbić u 90. minutu.

Jagodinci su tako ostali na četvrtom mestu sa 32 boda, iza Vojvodine koja je zadržala treću poziciju pobedom kod kuće nad subotičkim Spartakom.

Vojvodina je protiv Spartaka povela pogotkom zimskog pojačanja iz Novog Pazara, Envera Alivodića u 23. minutu, a prednost Novosađanima uvećao je Aleksandar Katai u 57. Jedini gol za goste dao je Đorđe Despotović u 61. minutu. Spartak je meč završio sa igračem manje, pošto je Bratić dobio crveni karton u 74. minutu.

Pobedu je zabeležila i ekipa Slobode, koja je na svom stadionu u Užicu dobila BSK iz Borče sa 1:0 golom Aleksandra Gojkovića u 34. minutu.

Radnički iz Niša je kod kuće pobedio kulski Hajduk sa 1:0 pogotkom Dalibora Mitrovića u 67. minutu i tako došao do važnog trijumfa u borbi za opstanak.

U preostalim mečevima 17. kola Partizan večeras od 19 sati dočekuje Donji Srem, dok Rad sutra od 14 časova na stadionu Obilića igra sa Crvenom zvezdom.

Radnički Niš - Hajduk 1:0