0
Nedelja 24.02.2013.
18:04 >> 01:51h

Bez pobednika u milanskom derbiju, Juventus ubedljiv

U velikom gradskom "Dela Madonina" derbiju Inter i Milan su odigrali nerešeno 1:1, dok su fudbaleri Juventusa pobedili u Torinu ekipu Sijene rezultatom 3:0, čime su povećali prednost nakon mečeva 26. kola Serije A.

El Šaravi

Milan je u 180. prvenstveni derbi "Dela Madonina" ušao osokoljen pobedom nad Barselonom u Ligi šampiona (2:0), Inter je eliminisao Kluž u Ligi Evrope (0:3), ali navijače ljutih rivala je samo zanimalo ko će vladati gradom posle 26. kola Serije A.

Rivali su podelili bodove na ravne časti, a oba protivnika bila su bolja u po jednom poluvremenu. Milanu je u potpunosti pripalo prvo poluvreme kada su poveli sjajnim golom El Šaravija u 21. minutu.

Ipak igrači Milana su u nastavku primili pogodak i spustili trijumf. Izjednačio je Ezekijel Šeloto koji je ušao u 69. minutu umesto Estebana Kambijasa i posle samo dva minuta pogodio je mrežu golmana Abijatija i sprečio poraz Intera.

"Stara dama" ima sedam bodova prednosti na vrhu tabele

Juventus je poveo u 29. minutu preko Stefana Lihtštajnera, a vođstvo je duplirao Sebastijan Đovinko u 72. minutu. Konačan rezultat postavio je Paul Pogba, dva minuta pre kraja utakmice.

Crno-beli iz Torina sada imaju 58 bodova, sedam više od Napolija, koji utakmicu 26. kola igra sutra protiv Udinezea. Sijena se bori za opstanak, nalazi se na 18. mestu sa 21 bodom, koliko ima i Peskara na pretposlednjem 19. mestu, dok poslednji Palermo ima 20 bodova.

Roma je u gostima nadigrala Atalantu s 2:3. Oba gola za domaće postigao je Livaja u osmom i 44. minutu. Strelci za "vučicu" bili su De Matos u 12, Pjanić u 34. i Torosidis u 71. minutu.

Katanija je u gostima nadigrala Parmu s 1:2. Kaljari je posle dosta preokreta pobedio Torino s 4:3, a gosti su meč završili sa dva igrača manje.

Sampdorija je bilja bolja od Kjevo s 2:0, a od 20.45 će se igrati veliki milanski derbi između Intera i Milana.