0
Nedelja 24.02.2013.
17:16

Mančester Siti pobedio Čelsi, Svonsi osvojio Liga Kup

Fudbaleri Mančester Sitija pobedili su na svom terenu Čelsi sa 2:0, u utakmici 27. kola Premijer lige i učvrstili se na drugom mestu na tabeli. Golove su postigli Jaja Ture u 52. i Karlos Teves u 85. minutu.

Strelac prvog gola za Siti - Jaja Ture

Siti je bio bolji u prvom poluvremenu, mogao je u dva navrata da povede, posle šuteva Matije Nastasića i Džeka Rodvela, ali je golman Čelsija Petar Čeh uspeo da zaustavi njihove udarce na gol.

Na početku drugog poluvremena, u 52. minutu dosuđen je penal za Čelsi. Fudbaler Sitija Kolo Ture nije uspeo da zaustavi Demba Bu, pa je golman Sitija Džo Hart morao da napusti gol i u pokušaju da dođe do lopte srušio je napadača Čelsija u šesnaestercu. Sudija Andre Mariner dosudio je jedanaesterac, a Hartu nije pokazao žuti karton. Kapiten Čelsija Frenk Lampard je sa bele tačke šutirao u donji desni ugao gola, ali je Hart uspeo da odbrani. Kapiten Čelsija je tako propustio priliku da postigne 200 pogodak za "plavce".

Ekipa Roberta Manćinija povela je u 62. minutu. David Silva dodao je do Jaja Turea, a on je okružen četvoricom igrača poslao loptu ispod ruke Petra Čeha.

Fudbaleri Čelsija nisu potom uspeli da naprave ozbiljniju šansu, a Siti je čuvao vođstvo. Konačan rezultat postavio je Karlos Teves u 85. minutu. Serhio Aguero je prošao po levoj strani i dodao do Silve, koji je prosledio do argentinskog napadača. Branislav Ivanović i Tim Kejhil su bili ispred Tevesa, ali je on sa oko 20 metara snažno šutirao i pogodio gornji ugao Čehove mreže.

Mančester Siti se 16 prvenstvenom pobedom učvrstio na drugom mestu na tabeli sa 56 bodova i ima 12 manje od prvoplasiranog gradskog rivala Junajteda.

Ekipa Čelsija, za koju je Ešli Kol danas odigrao 300. utakmicu, zauzima treće mesto sa 49 bodova.

Fudbaleri Njukasla pobedili su na svom terenu Sautempton sa 4:2.

Sautempton je poveo u drugom minutu preko Morgana Šnejderlina, a pola sata kasnije izjednačio je Musa Sisoko. Vođstvo domaćima doneo je Papis Sise u 41. minutu, a osam minuta kasnije izjednačio je Riki Lambert. Crno-beli su poveli golom Johana Kabajea u 66. minutu iz jedanaesterca, a konačan rezultat postavio je autogolom Jos Hoiveld u 78. minutu.

Svonsi osvojio Liga Kup

Fudbaleri Svonsija osvojili su engleski Liga kup, pošto su danas u finalu ovog takmičenja na staduonu "Vembli" savladali Bredford sa 5:0.

Svonsi je po prvi put u istoriji stigao do trofeja u Liga kupa, a trebalo bi da naredne sezone predstavlja Englesku u Ligi Evrope. Svonsi je klub iz Velsa, ali igra u engleskoj Premijer ligi. Ovaj klub ima nadimak "Labudovi", a trenira ih Mihael Laudrup. Svonsi je prvi klub van Engleske, koji je osvojio ovo takmičenje.

Po dva gola za Svonsi postigli su Natan Dajer u 16. i 48. i Džonatan de Guzman u 59. i 90. minutu, dok se jednom u strelce upisao Miču u 40. minutu. Bredford, koji je trećeligaš, meč je završio sa 10 igrača, pošto je u 56. minutu isključen Duk.