2
Nedelja 17.02.2013.
23:16

Jovetić i Ljajić "izrešetali" mrežu Intera

Fudbaleri Fiorentine ubedljivo su večeras pobedili milanski Inter u 25. kolu italijanske Serije A, a nekadašnji igrači Partizana postigli su po dva gola za ubedljiv trijumf od 4:1.

Razvalili "nero-azure" - Stevan Jovetić i Adem Ljajić

Stevan Jovetić i Adem Ljajić bili su strelci po dva gola, dok je crnogorski reprezentativac bio i asistent kod jednog od četiri gola. Počasni gol za Inter postigao je Antonio Kasano u samoj završnici meča.

Fiorentina je sada šesta, sa samo bodom manje od petog Intera, i dva boda manje od Milana i Lacija koji je na trećem mestu Serije A.

Prvi je i dalje Juventus koji je sinoć poražen u Rimu s 1:0 golom Frančeska Totija, dok je drugi Napoli koji je se današnjim remijem sa Sampdorijom 0:0 primakao na četiri boda zaostatka za "starom damom".

Fudbaleri Đenove pobedili su na svom terenu Udineze sa 1:0, a jedini gol na meču postigao je Juraj Kučka u 33. minutu. Iako je Udineze u nadoknadi vremena imao dve čiste prilike za osvajanje jednog boda, Đenova je došla do veoma značajnog 25. boda u borbi za opstanak.

Katanija je kod kuće pobedila Bolonju sa 1:0 golom Serhija Almiroma, dok je Kaljari pogocima Marka Saua sa 2:0 u gostima savladao Peskaru.

Torino je na svom stadionu dobio Atalantu sa 2:1. Prvo je Alesio Čerči doveo domaćina u vođstvo, zatim je izjednačio Herman Denis iz penala, da bi pobedu Torinu obezbedio Slovenac Valter Birsa tri minuta pre kraja utakmice.