0
Subota 13.02.2010.
22:45

Ronaldova dva gola za dva minuta

Fudbaleri Real Madrida pobedili su na gostovanju Kserez rezultatom 3:0 u meču 22. kola Primere.

"Kraljevski klub" se mučio tokom prvog poluvremena, a otpor Ksereza slomio je tek u nastavku kada je Alvaro Arbeloa postigao vodeći gol u 64. minutu.

Vođstvo kao da je dalo krila Madriđanima koji su do 71. minuta uspeli da postignu još dva pogotka i tako razbiju sve iluzije domaćina.

U narednih nekoliko minuta razigrao se Kaka koji je dva puta asistirao Kristijanu Ronaldu, a Portugalac je najpre glavom, a onda i nogom povećao svoj golgeterski učinak u Primeri za konačni trijumf od 3:0.

Ovom pobedom Real je opet prišao na dva boda zaostatka u odnosu na vodeću Barselonu, koju u nedelju igra protiv Atletika u Madridu.

U premijernom meču 22. kola Valensija je podelila bodove na gostovanju Sportingu u Hihonu rezultatom 1:1. Domaćin je poveo golom Kastra na početku meča, ali su "šišmiši" uspeli preko Mate u 76. minutu, da poravnaju rezultat i osvoje jedan bod.

U poslednjem subotnjem meču Viljareal je pobedio Atletiko iz Bilbao sa 2:1. Golove za domaće postigli su Kapdevila u 5. i Nilmar u 45. minutu, a Gabilondo je svojim pogotkom uspeo samo na kratko da donese izjednačenje.

Inače ovaj meč obeležila su tri crvena kartona u poslednjim trenucima meča, a gosti su imali i priliku iz penala da osvoje bod, ali je neprecizan bio Iraola.