0
Subota 13.02.2010.
10:40

Pobede Milana, Rome i Sampdorije

U mečevima 23. kola Serije A fudbaleri Milana pobedili su Udineze rezultatom 3:2, ali su ostali na trećoj poziciji, jer je ubedljivu pobedu zabeležila i Roma koja je savladala Palermo sa 4:1.

Najzaslužniji za pobedu "roso-nera" protiv Udinezea bio je Klas Jan Huntelar koji je postigao dva gola, u 9. i 57. minutu. Za Milan se još upisao Pato u 39, dok su golove za Udineze postigli Floro Flores u 45. i Antonio di Natale u 87. minutu.

Susret na "San Siru" posmatrao je i menadžer Mančester junajteda Aleks Ferguson, čiji se tim u utorak na istom mestu sastaje sa Milanom u prvom meču osmine finala Lige šampiona.

Ovom pobedom Milan je sa 45 bodova ostao na trećoj poziciji, jer je trijumf zabeležila i drugoplasirana Roma, koja ima 47 skupljenih poena. "Vučica" je u subotu u Rimu ubedljivo savladala Palermo rezultatom 4:1.

Dva pogotka postigao je Matea Brigi u 33. i 62. minutu, a u listu strelaca upisali su se i Žulio Baptista i Jon Arne Rise, dok je čast gostiju sa Sicilije spasio Fabricio Mikoli iz penala u 80. minutu.

U poslednjoj subotnjoj utakmici Sampdorija je u Đenovi savladala Fiorentinu sa 2:0, čime je, makar na kratko, izbila na čevrto mesto Serije A. Ovaj meč je rešen još u prvom poluvremenu, kada su Semioli i Pacini po jednom zatresli mrežu gostiju.