Subota 09.02.2013.
20:36
Vestionline, Beta A

Pobede Čelsija i Arsenala, poraz Sitija

Fudbaleri Čelsija pobedili su Vigan na svom terenu sa 4:1, Siti je izgubio na gostovanju Sautemptonu sa 3:1, dok je Arsenal u gostima bio bolji od Sanderlenda sa 0:1, u utakmicama 26. kola engleske Premijer lige.

Četiri gola Čelsija u mreži Vigana

Čelsi je na "Stamford Bridžu" došao do trijumfa posle poraza u prethodnom kolu od Njukasla, dok Vigan ni u šestoj uzastopnoj utakmici nije uspeo da pobedi.

Ramireš je u 23. minutu doveo londonski klub do prednosti, dok je Eden Azar u 56. duplirao prednost. Vigan je preko Šona Malonija u 58. minutu smanjio rezultat, dok je na 3:1 i sigurnu pobedu prvaku Evrope doneo Frenk Lampard u 87. Konačan rezultat i pobedu za ekipu Baneta Ivanovića postavio je Marko Marin u 91. minutu.

Mančester Siti polako ispada iz trke za titulom, pošto su poraženi na gostovanju Sautemptonu sa 3:1. Domaći su sa dva brza gola preko Pančeona i Dejvisa već u 22. minutu imali veliku prednost. Smanjio je EdinDžeko u 39, ali je Geret Beri autogom pokopao nade gostiju da mogu do bodova.

Na čelu tabele nalazi se Mančester Junajted sa 62 boda i utakmicom manje, Siti ima devet bodova manje, dok je Čelsi treći sa 49 poena.

Svonsi je posle dve vezane utakmice bez pobede zabeležio trijumf, a junak slavlja nad Kvins Park Rendžersom bio je Miču, koji je postigao dva gola.

Miču je već u osmom minutu doveo svoj tim do prednosti, a na 2:0 povisio je Anhel Ranhel u 18. KPR je preko Bobija Zamore početkom drugog poluvremena smanjio prednost Svonsija, ali je Pablo Ernades već u 50. povećao na 3:1, a Miču golom u 60. minutu postavio konačan rezultat.

Arsenal je došao do trećeg trijumfa u poslednje četiri prvenstvene utakmice, a gol pobede postigao je Sante Kazorla u 36. minutu. Londonski klub je od 62. minuta igrao sa igračem manje, pošto je Karl Dženkinson zaradio drugi žuti karton.

Totenhem je pobedio Njukasl sa 2:1 uz dva gola Gereta Bejla, Stouk je kod kuće pobedili Reding sa 2:1, a na meču između Noriča i Fulama nije bilo golova.

Stouk je današnjim trijumfom nad Redingom prekinuo dobru seriju tog kluba i tako im otežao borbu za opstanak u ligi. Robert Hut je doveo Stouk do prednosti u 67. minutu, a prednost je udvostručio Kameron Džerom u 81. Reding je u 83. minutu uspeo samo da smanji rezultat preko Adrijana Marijape.