0
Ponedeljak 04.02.2013.
10:03

Nigerija i Burkina Faso u polufinalu Kupa Afrike

Fudbalska reprezentacija Nigerije pobedila je favorizovanju Obalu Slonovače sa 2:1, čime je obezbedila plasman u polufinale Kupa afričkih nacija, dok je najveće iznenađenje priredila selekcija Burkine Faso koja je u produžecima nadigrala Togo sa 1:0.

Sjajan meč Nigerije i Obale Slonovače

Fudbalska reprezentacija Nigerije plasirala se u polufinale Kupa afričkih nacija pošto je u četvrtfinalnom meču savladala selekciju Obale Slonovače sa 2:1.

"Super orlovi" su poveli u prvom poluvremenu golom Emenikea posle topovskog šuta iz slobodnog udarca sa 30 metara, a izjednačio je Tiote posle samo pet minuta igre u drugom poluvremenu.

Odlučujući gol za pobedu Nigerije postigao je Sandej Mba na 12 minuta pre kraja. Posle solo prodora s polovine terena, on je stigao na ivicu kaznenog prostora i opalio po lopti koja je završila pod rašljama gola Obale Slonovače.

Veliko iznenađenje na Kup afričkih nacija - reprezentacija Burkine Faso

Nigerija će u polufinalu, 6. februara u Durbanu, igrati sa reprezentacijom Malija, dok će se u drugom polufinalu sastati Gana i Burkina Faso, koja je sinoć u produžecima pobedila reprezentaciju Togo rezultatom 1:0.

Golom odluke postigao je Džonatan Pitroipa u 105. minutu, pošto je na isteku regularnog toka četvrtfinalnog meča bilo bez golova 0:0, pa je Burkina Faso plasmanom u polufinale Kupa Afrike, ostvarila najveću uspeh u svojoj istoriji.