0
Nedelja 03.02.2013.
23:26

Barselona izvukla bod u Valensiji

Fudbaleri Valensije i Barselone odigrali su nerešeno rezultatom 1:1 u derbi meču 22. kola španske Primere.

Bez pobede Barselone na "Mestalji" - Lionel Mesi pogodio sa bele tačke

Valensija je povela golom Evera Banege posle greške odbrane katalonskog tima u 33. minutu, a izjednačio je Leo Mesi šest minuta kasnije sa penala.

Fudbaleri domaćeg tima protestovali su oštro kod glavnog sudije tvrdeći da je prestrogo dosudio kazneni udarac, ali arbitar nije promenio odluku, pa je Mesi bio precizan sa bele tačke za izjednačenje na 1:1.

Barselona je u većem delu drugog poluvremena imala inicijativu, ali je Valensija u poslednjih nekoliko minuta propustila dve šanse za pobedu.

Sevilja je ranije pobedila Rajo Valjekano s 2:1, dok su Malaga i Saragosa igrali 1:1.

Sevilja je ugostila Rajo i do vođstva došla pred sam kraj poluvremena, kada je Rakitić iskoristio kiks golmana Rubena i lepim lobom zatresao mrežu. Gosti su u 51. minutu izjednačili preko Domingeza iz penala, ali tri minuta kasnije Alvaro Negredo pogodio mrežu za ceo bodovni plen Sevilje.

U poslednjim utakmicama Atletiko je u Madridu pobedio Real Betis sa 1:0, golom Koste u 61. minutu, dok je Real Sosijedad nadigrao Majorku sa ubedljivih 3:0.

Prvo mesto na tabeli drži Barselona s 59 bodova, dok je Atletiko drugi sa 50. Real koji je juče izgubio na gostovanju Granadi sa 1:0, treći je sa 43 osvojena poena.