0
Nedelja 03.02.2013.
00:08

Ronaldo srušio Real u Granadi

Fudbaleri Real Madrida doživeli su peti poraz u ovoj sezoni, pošto su u okviru 22. kola Primere poraženi od ekipe Granade, auto-golom Kristijana Ronalda.

Prvi put u svoju mrežu - Kristijano Ronaldo

Madriđani su tako ostali na trećoj poziciji sa 43 osvojena boda, tačnije na 15 bodova zaostatka od prvoplasirane Barselone, koja ima utakmicu manje.

Ronaldo je prvim autogolom u karijeri doneo poraz svoje ekipe na gostovanju Granadi, pa se crna serija rezultata trenera Žozea Murinja u Primeri tako nastavila.

Nakon jedne kontre domaćina u 22. minutu utakmice, lopta je završila u korneru. Nolito je centrirao, a najbolji u skoku bio je Kristijano Ronaldo. On je loptu udarcem glavom smestio u svoju mrežu, pa je Granada došla do neočekivane pobede.

U ostalim mečevima fudbaleri Espanjola pobedili su na svom terenu Levante sa 3:2, dok je Hetafe kod kuće bio bolji od Deportiva iz La Korunje, a Osasuna je trijumfovala protiv Selte sa 1:0 u okviru 22. kola Primere.

Espanjol je u poslednje četiri utakmice čak tri puta trijumfovao i sada se nalazi čak pet bodova iznad zone ispadanja, dok je Levante ovim porazom znatno umanjio šanse za plasman naredne sezone u neko od evropskih takmičenja.

Fudbaler Levantea David Navaro autgolom je u 42. minutu doneo prednost timu iz Barselone, da bi već početkom drugog poluvremena Ruben Garsija izjednačio rezultat. Espanjol do nove prednosti dolazi u 67. minutu, a gol je postigao
Kristijan Stuani. Prednost domaćina je dva minuta kasnije udvostručio Serhio Garsija, da bi u 87. minutu Obafemi Martins postavio konačan rezultat 3:2.