1
Subota 02.02.2013.
17:52 >> 21:41h

Đurđić golom i asistencijom srušio Šalke

Fudbaleri Bajerna iz Minhena pobedili su danas na gostovanju protiv Majnca sa 0:3, Grojter Firt je nadigrao Šalke na gostovanju 1:2, Fortuna je savlada Štutgart sa 3:1, a Hofenhajm je trijumfovao protiv Frajburga sa 2:1 u utakmicama 20. kola nemačke Bundeslige.

Meč viner - Nikola Đurđić postigao gol u nadoknadi vremena

Srpski reprezentativac Nikola Đurđić bio je ključni igrač u preokretu i pobedi Grojter Firta na gostovanju Šalkeu u Gelzenkirhenu rezultatom 1:2.

Mišel Bastos je na svom debiju u dresu Šalkea uspeo da se upiše u strelce, pošto je u 47. minutu doveo domaću ekipu do prednosti. Feliks Klaus je već u 52. minutu izjednačio rezultat, a asistent kod tog gola bio je Đurđić.

U samom finišu novopozvani srpski reprezentativac odigrao je ključnu ulogu, jer je uspeo da se po prvi put upiše u listu strelaca u Bundesligi i tako doneo veoma bitna tri boda svom timu u borbi za opstanak. Gol je postigao u 94. minutu, posle kontranapada kad je loptu odbijenu od golmana domaćih, glavom smestio u mrežu.

Bajern je na gostovanju Majncu sa 0:3 zabeležio treći uzastopni trijumf u Bundesligi i tako nastavio pohod ka novoj tituli šampiona. Gosti iz Minhena poveli su 41. minutu preko Tomasa Milera, dok je na 2:0 povisio Mario Mandžukić u 50. Hrvatski napadač je u 57. minutu došao do svog 14 gola u sezoni i tako postavio konačan rezultat meča.

Fortuna je na svom terenu nakon dva vezana poraza došla do tri boda pšrotiv Štutgarta 3:1, a junak utakmice bio je Robi Krus sa dva gola. Krus se 10. minutu prvi put upisao u listu strelaca, dok je u 37. minutu povisio na 2:0. Štutgart je u 60. minutu uspeo da smanji rezultat preko Kristijana Gentnera, dok je konačan rezultat postavio Oliver Fink u 76.

Hofenhajm je preokretom došao do veoma bitna tri boda u borbi za opstanak, a dvostruki strelac protiv Frajburga 2:1, bio je Kevin Voland. Frajburg je u 4. minutu došao do prednosti, a strelac je bio Maks Krus. Već u 10. minutu Voland je izjednačio rezultat, da bi u 26. doneo preokret domaćoj ekipi.

Večeras Hamburg je uizgubio kao domaćin od Ajntrahta sa 0:2, a oba gola postigao je Lakić, dok je Verder sinoć na svom terenu bio bolji od Hanovera sa 2:0.