0
Nedelja 27.01.2013.
22:36

Mesi četiri puta u metu, Ronaldo tri za 10 minuta

Fudbaleri Barselone pobedili su večeras Osasunu na svom terenu sa 5:1, dok je Real Madrid kod kuće bio bolji od Hetafea sa 4:0 u utakmicama 21. kola španske Primere.

Golgeterska trka Mesija i Ronalda

Barselona je nakon prvog poraza u ligi u prethodnom kolu od Real Sosijedada, zabeležila ubedljiv trijumf nad Osasunom na svom stadionu.

Domaćin je do prednosti došao u 11. minutu, a strelac je bio Lionel Mesi, dok su gosti do izjednačenja došli u 24. minutu golom Raula Loe. Mesi je svoj tim doveo do nove prednosti već u 28. minutu iz penala, koji je napravio Aribas i zaradio drugi žuti karton i isključenje, što je Barseloni dodatno olakšalo posao.

Na 3:1 povisio je Pedro u 40. minutu, dok se u listu strelaca još dvaput upisao Mesi. U 56. minutu Argenitnac je upisao novi het-trik, a konačan rezultat postavio je dva minuta kasnije.

Aktuleni šampion Španije, madridski Real je upisao drugu vezanu pobedu, a najzaslužniji za trijumf nad Hetafeom bio je Kristijano Ronaldo sa tri pogotka.

Huan Valera je autogolom u 53. minutu doveo Madriđane u vođstvo, a onda je Ronaldo golovima u 62. i 65 minutu povisio prednost svog tima na 3:0. Konačan rezultat postavio je Ronaldo trećim golom u deset minuta iz penala u 72.

Fudbaleri Atletik Bilbaa pobedili su na svom stadionu Atletiko Madrid sa 3:0, dok je Malaga kao gost slavila protiv Majorke sa 3:2.

Atletiko Madrid večerašnjim porazom znatno je umanjio šanse da sustigne Barselonu u šampionskoj trci. Bilbao je do prvog gola došao u 50. minutu, a strelac je bio Mikel San Hose, dok je prednost udvostručio Markel Suseta u 77. Konačan rezultat postavio je Oskar de Markos u 84. minutu.

Malaga je teže od očekivanog slavila na Majorci, ali je ipak nakon tri kola bez pobede zabeležila trijumf. Havijer Saviola doveo je gosti do prednosti u 10. minutu, a prednost je udvostručio Isko u 16. Viktor Kasadesus smanjio je prednost u 26. minutu, dok je Naćo Monreal povisio na 3:1. Konačan rezultat postavio je Đovani Dos Santos u 71. minutu.

Na čelu tabele nalazi se Barselona sa 58 bodova, Atletiko je drugi sa 47, dok Real Madrid ima 43, osam više od četvrte Malage.