0
Nedelja 27.01.2013.
18:34 >> 22:58h

Pobeda Milana, četiri gola Ikardija u pobedi Samdorije

Fudbaleri Milana pobedili su danas u gostima Atalantu sa 1:0, dok je Sampdorija na svom terenu deklasirala Peskaru sa 6:0, a Katanija je kod kuće bila bolja od Fiorentine sa 2:1 u mečevima 22. kola italijanske Serije A.

Milan je i u četvrtoj uzastopnoj utakmici u šampionatu ostao neporažen, a danas su u gostima Atalanti u Bergamu slavili golom Stefana El Šaravija u 29. minutu na asistenciju Mbajea Nianga.

U derbiju začelja, Sampdorija je kao domaćin u potpunosti demolirala Peskaru sa 6:0, a u listi strelaca u trijumfu upisala su se tri igrača, a Ikardi se proslavio sa četiri postignuta gola. Prvi gol za domaćina, postigao je Eder u 31. minutu iz penala, da bi 11 minuta kasnije Mauro Ikardi udvostručio.

U 50. minutu Pedro Obiang povisio je prednost svog tima na 3:0, a zatim je Ikardi u 56. i 58. doveo Sampdoriju do ubedljive prednosti. Konačan rezultat utakmice postavio je ošet Ikardi u 71. minutu. Peskara je tokom čitavog meča uputila samo jedan udarac ka golu Sampdorije.

Fudbaleri Intera i Torina odigrali su u Milanu nerešeno 2:2. Inter je i u drugom uzastopnom meču u ligi remizirao i tako znatno smanjio šanse u borbi za titulu.

Domaćin je prvi došao do prednosti, u petom minutu gol je postigao defanzivac Intera Kristijan Kivu. Torino je do izjednačenja došao u 23. minutu, a strelac je bio Roberto Međiorini. Isti igrač preokrenuo je rezultat u 52. minutu, a konačan rezultat i bod milanskom timu doneo je Esteban Kambijaso u 67. minutu.

Fudbaleri Katanije su nakon preokreta na svom stadionu slavili protiv Fiorentine 2:1, koju je do prednosti doveo Đulio Miljaccio u 22. minutu. Nikola Legrotalje je izjednačio rezultat u 50. minutu, dok je Lukas Kastro u 88. postavio konačan rezultat. Fiorentina je od 78. minuta igrala sa igračem manje, pošto je Alberto Akvilani dobio direktan crveni karton.

U ostalim utakmicama igranim danas Udineze je na svom terenu trijumfovao protiv Sijene sa 1:0, a Napoli je u gostima savladala Parmu sa 2:1, dok su Kaljari i Palermo odigrali nerešeno 1:1.

Napoli je u završnici utakmice došao do veoma važna tri boda u borbi za titulu. Oni su do prve prednosti dossli u 20. minutu golom Mareka Hamšika, a izjednačenje Parmi doneo je Nikola Sansone u 74. Edison Kavani je u 85. minutu doveo svoj tim do veoma bitna tri boda i trijumfa u Parmi.

Ranije danas, Bolonja i Roma odigrali su nerešeno 3:3, u veoma uzbudljivom meču.

Na tabeli vodi Juventus koje je posle jučerašnjih 1:1 sa Đenovom skupio 49 bodova, a prate ih Napoli sa 46, kao i Lacio koji je posle poraza od Kjeva 0:1 ostao na 43.