0
Subota 26.01.2013.
23:29

Đuđić debitovao, Grojter Firt izgubio

Fudbaleri Grojter Firta poraženi su na svom terenu od Majnca sa 3:0 u u meču 19. kola Bundeslige, a utakmicu je obeležio i debi Nikole Đurđića u dresu domaće ekipe u šampionatu Nemačke.

Odigrao poluvreme za Grojter Firt - Nikola Đurđić

Fudbaleri Majnca pobedili su u gostima ekipu Grojter Firt sa 3:0 u meču 19. kola Bundeslige. Golove za goste postigli su Šalai u 54. i 84. i Mali u 66. minutu.

Za domaći tim u Bundesligi debitovao je srpski internacionalac Nikola Đurđić, koji je u igru ušao u 46. minutu. On je u drugom poluvremenu bio najopasniji igrač domaćeg tima i čak u tri navrata je imao prolike,ali je golman gostriju buio siguran.

Grojter Firt je tako ostao zakucan za dno Bundeslige sa samo devet osvojenih poena posle 19 odigranih utakmica.

Borusija je u Menhengladbahu pobedila Fortunu s 2:1. Domaći su poveli autogolom Huanaia u šestom minutu, a na 2:0 povisio je Herman u 14. Jedini strelac za goste bio je Šahin u 50. minutu sa penala.

Ajntraht je pobedio Hofenhajm s 2:1, dok je istim rezultatom i Hanover pobedio Volfsburg. U meču Augsburg - Šalke, kao i Frajburg - Leverkuzen nije bilo golova.

Borusija Dortmund je u petak savladala Nirnberg sa 3:0, dok će u nedelju igrati Hamburger - Verder i Štutgart - Bajern.

Ajntraht - Hofenhajm 2:1
Augzburg - Šalke 0:0
Hanover - Volfzburg 2:1
Borusija (M) - Fortuna 2:1
Grojter - Majnc 0:3
Frajburg - Bajer Leverkuzen 0:0