0
Nedelja 20.01.2013.
19:26

Čelsi bolji od Arsenala, Junajtedu samo bod

Fudbaleri Čelsija pobedili su danas na svom stadionu Arsenal sa 2:1, dok je Mančester Junajted odigrao samo nerešeno na gostovanju Totenhemu 1:1, u utakmicama 23. kola engleske Premijer lige.

"Plavci" bolji u gradskom derbiju

Čelsi je poveo već u šestom minutu preko Huana Manuela Mate, a na 2:0 povećao je Frenk Lampard iz penala 10 minuta kasnije. Jedini pogodak za Arsenal postigao je Teo Volkot u 58. minutu.

Čelsi se ovom pobedom približio vodećem Mancčester Junajtedu na 11, a drugoplasiranom Sitiju na šest bodova zaostatka. Arsenal je šesti na tabeli engleskog prvenstva sa 34 boda.

Fudbaleri Totenhema odigrali su danas 1:1 sa Mančester Junajtedom na domaćem terenu, i tako smanjili prednost gostiju na vrhu tabele.

Junajted sada ima 56 bodova, pet više od gradskog rivala Mančester Sitija, koji je u subotu pobedio Fulam sa 2:0. Totenhem je ostao četvrti sa 41 bodom, odnosno četiri manje od Čelsija.

Junajted je večeras poveo golom Robina van Persija u 25. minutu, njegovim 18. u sezoni. Kada je izgledalo da će Mančester odneti sva tri boda, pošto je uspešno odolevao napadima Totenhema, Aron Lenon je pronašao Klinta Dempsija, koji je u drugom minutu nadoknade doneo veliki bod svom timu.