0
Subota 19.01.2013.
20:39

Sosijedad naneo prvi poraz Barseloni

Fudbaleri Real Sosijedad pobedili su večeras na svom stadionu Barselonu rezultatom 3:2, čime su im naneli tek prvi poraz posle 20 odigranih kola španske Primere.

Prvi poraz od početka sezone i to u San Sebastijanu

Fudbaleri Barselone danas su doživeli prvi poraz u sezoni, iako su imali prednost od 0:2. Katalonski klub došao je u vođstvo u 7. minutu, a strelac je bio Lionel Mesi, dok je prednost udvostručio Pedro u 25. Gonsalo Kastro smanjio je prednost Barselone u 41. minutu, pa se na poluvreme otišlo rezultatom 1:2 za goste.

Barselona je od 56. minuta igrala sa igračem manje, pošto je Đerard Pike zaradio drugi žuti karton. U 63. minutu Sosijedad je došao do izjednačenja, a autogol postigao je Havijer Maskerano. Barselona je pala u poslednjem minutu utakmice, gol i iznenađujuću pobedu Sosijedadu doneo je Imanol Agiretikse.

Rajo Valjekano je u gostima doživeo poraz nakon četiri vezana trijumfa i tako znatno umanjio šanse da se naredne sezone takmiči u Evropi. Granada je došla do prednosti u 26. minutu autogolom Đordi Amata, dok je konačan rezultat postavio Resio u 80.

Barselona je i dalje prva u ligi sa 55 bodova, a prati je Atletiko Madrid sa 44, koji će sutra imati šansu da smanji zaostatak, dok je Real Madrid treći sa 37 bodova.