Nedelja 13.01.2013.
23:28
Vestionline, sportske.net A

Sjajni Mesi i Barselona pokorili i Malagu

Lionel Mesi je ponovo pružio sjajnu partiju u kojoj je postigao jedan, a namestio dva gola u pobedi Barselone na gostovanju Malagi sa 1:3, a pogodak je postigao i Radamel Falkao u trijumfu Atletiko Madrida nad Saragosom 2:0 u okviru 19. kola španske Primere.

Fantastični Mesi nastavlja po starom

Ni gostovanje ekipi Malage, učesniku ovosezonske Lige šampiona, nije bila prevelika prepreka za fenomenalni tim Barselone, koji je ostvario 18 pobedu u 19 odigranih mečeva španske Primere.

Katalonci su ostvarili još jedan ubedljiv trijumf, ovog puta rezultatom 3:1 i tako vratili jedanaest bodova prednosti u odnosu na Atletiko, uz čak 18 u odnosu na Real.

Malaga je odolevala do 26. minuta, kada je katastrofalnu grešku napravio Kamačo, što je Mesi bez problema kaznio za vođstvo Barselone od 1:0. Golman Kabaljero je ispucao loptu, Kamačo pod pritiskom Inijeste pokušao da mu je vrati, ali je umesto toga samo dodao Mesiju, koji se ''zahvalio'' na poklonu.

Ovaj gol bio je i jedini prvom poluvremenu, a nade domaćih u preokret ugasio je Fabregas posle samo pet minuta u nastavku meča, kada se Mesi pokazao i kao sjajan asistent - 0:2. Na treći gol gostiju čekalo se do 82. minuta, Mesi ponovo asistira, a egzekutor je ovog puta Tijago Alkantara - 0:3. Do kraja meča Malaga je uspela da preko Buonanotea postigne počasni gol iz ''slobodnjaka'' u 89. minutu.

Fudbaleri Betisa pobedili su Levante sa 2:0 u prvoj utakmici nedeljnog programa, tokom kojeg je viđen remi Sosijedada i La Korunje kao i pobeda Atletiko Madrida nad Saragosom od 2:0 golovima Tijaga i Falkaa.