0
Subota 12.01.2013.
19:21

Pobede Čelsija, Redinga i Sanderlenda

Fudbaleri Čelsija pobedili su danas u gostima Stouk sa 0:4, dok je Sanderlend kod kuće bio bolji od Vest Hema sa 3:0, a Reding je preokretom u završnici utakmice pobedio VBA sa 3:2 u utakmicama 22. kola engleske Premijer lige.

"Plavci" ubedljivi na gostovanju Stouku

Čelsi je ubedljivo slavio protiv Stouka 0:4, nakon poraza u prošlom kolu od KPR.

Dvostruki strelac za Čelsi bio je igrač Stouka Džonatan Volters, koji je postigao dva autogola u 46. i 62. minutu. Treći gol za prvaka Evrope postigao je Frenk Lampard u 65. iz penala, dok je konačan rezultat postavio Eden Hazard u 73. minutu.

Srpski reprezentativac Branislav Ivanović odigrao je ceo meč za Čelsi, a u igru je u 79. minutu umesto Huana Mate ušao kapiten "plavaca" Džon Teri, koji je sa terena odsustvovao dva i po meseca zbog povrede.

Sanderlend je nakon dva vezana poraza u ligi uspeo da zabeleži vrlo važan trijumf protiv Vest Hema sa 3:0. Strelci za Sanderlend bili su Sebastijan Larson u 12, Adam Džonson u 47. i Džejms Mekklin u 74. minutu.

Reding je sjajnom igrom u drugom poluvremenu slavio protiv VBA sa 3:2. Gosti su do prvog gola došli u 19. minutu, kada je mrežu Redinga zatresao Romelu Lukaku.

Prednost VBA udvostručio je isti igrač u 69. minutu. Prvi gol za Reding postigao je Džimi Kebe u 82. minutu, a samo šest minuta kasnije Adam Lefondr izjednačio je rezultat. Pobedu Redingu doneo je Pavel Pogrebnjak u 90. minutu.

U ostalim utakmicama Sautempton je kao gost slavio protiv Aston Vile sa 1:0, dok su Fulam i Vigan odigrali nerešeno 1:1, a na utakmici između Noriča i Njukasla, kao i na mečevima Evertona i Svonsija, i KPR protiv Totenhema bilo je 0:0.

Sutra će se igrati još dve utakmice 22. kola Premijer lige - Mančester Junajted dočekaće Liverpul, dok Mančester Siti gostuje Arsenalu.