0
Nedelja 06.01.2013.
21:07 >> 23:23h

Real pobedio Sosijedad u goleadi, Barsa sigurna

Fudbaleri Real Madrida pobedili su danas na svom stadionu Real Sosijedad sa 4:3, u utakmici 18. kola španske Primere.

Ušao s klupe i odbio kapitensku traku - Iker Kasiljas

Madriđani su do trijumfa došli iako su od šestog minuta imali igrača manje, pošto je isključen golman Antonio Adan. Domaćin je poveo već u drugom minutu preko Karima Benzeme, a izjednačio je Ćabi Prijeto iz penala koji je napravio Adan.

Sami Kedira je u 35. minutu doneo novu prednost braniocu titule prvaka Španije, ali je Prijeto u 40. ponovo izjednačio rezultat. Potom je Kristijano Ronaldo sa dva gola u 68. i 69. minutu doneo novo vođstvo svojoj ekipi, a Sosijedad je do kraja uspeo samo da smanji zaostatak trećim pogotkom Prijeta.

Gosti su takođe utakmicu završili sa igračem manje, pošto je crveni karton u 79. minutu dobio Danijel Estrada.

Zanimljivo je da je Iker Kasiljas po odluci trenera Reala Žozea Murinja meč počeo sa klupe za rezervne igrače, ali je morao na teren pošto je Antonio Adan isključen.

Kasiljas je dobio ovacije na "Santjago Bernabeu" i stao na gol Madriđana, čiju kapitensku traku je nosio Ronaldo. Portugalac je u 63. minutu pri rezultatu 2:2 ponudio traku Kasiljasu, ali je dugogodišnji kapiten Reala to ovaj put odbio.

Fudbaleri Barselone ubedljivo su danas na svom stadionu savladali gradskog rivala Espanjol sa 4:0. Domaći tim je sve golove postigao u prvom poluvremenu, a strelci su bili Ćavi Ernandes u 10, Pedro Rodriges u 16. i 27. i Lionel Mesi u 29. iz penala.

Barselona je tako povećala prednost na tabeli španskog prvenstva u odnosu na drugoplasirani Atletiko i sada ima 11 bodova više od Madriđana, koji su na gostovanju Majorci uspeli da osvoje samo jedan bod 1:1.

Poraz je doživeo Valjadolid našeg trenera Miroslava Đukića, i to na gostovanju Selti rezulatatom 3:1.