0
Subota 05.01.2013.
20:38

Bane i Ba srušili Sautempton, Persi spasao Junajted

Na mečevima 4. kola engleskog FA Kupa fudbaleri Čelsija deklasirali su Sautempton sa 5:1, Mančester Junajted se izvukao na gostovanju Vest Hemu jer je Van Persi u poslednjem minutu uspeo da izjednači na 2:2, dok je Njukasl doživeo debakl pošto je poražen od niželigaša Brajtona sa 2:0.

Branislav Ivanović pogađa mrežu Sautemptona

Fudbaleri Čelsija plasirali su se u četvrto kolo FA kupa, pošto su danas u gostima savladali Sautempton s 5:1. Domaći su poveli golom Rodrigeza u 22. minutu, a onda je londonski klub prikazao furioznu igru i postigao pet golova zaredom. U strelce su se upisali novajlija Demba Ba u 35. i 61, Mozes u 45, Branislav Ivanović u 52. i Frenk Lampard u 83. minutu sa penala.

Lampard se golom protiv Sautemptona izjednačio sa legendarnim Kerijem Diksonom na drugom mestu "večne" liste strelaca londonskog kluba. Lampard je postigao svoj 193. u dresu Čelsija, a do kraja sezone će imati lepu priliku da izbije na lidersku poziciju, koju drži Bobi Tambling sa 202 pogotka.

Fudbaleri Vest Hema i Mančester Junajteda igrali su bez pobednika, 2:2, a pošto je duel završen remijem, biće odigran novi meč, a domaćin će biti Junajted.

Gosti za koje je igrao i Nemanja Vidić, poveli su golom Kleverlija u 23. minutu, a izjednačio je Kolins u 27. Isti igrač je doveo "čekićare" u vođstvo, ali Van Persi je uspeo da Junajted spreči bruke i izjednači u poslednjem minutu utakmice.

Iznenađenje su priredili fudbaleri Brajtona koji su se plasirali u četvrto kolo FA Kupa pobedom nad Njukaslom sa 2:0.

Brajton, koji se takmiči u engleskom Čempionšipu - drugoj ligi, prošle godine je takođe izbacio Njukasl u istom delu takmičenja. Golove za Brajton postigli su Andrea Orlandi u 33. minutu, posle asistencije Vejna Bridža, i Vil Hoskins, koji je kroz noge golmana gostiju u 87. minutu poslao loptu u mrežu za konačnih 2:0.

Plasman u četvrto kolo FA kupa obezbedili su još Aston Vila, Barnsli, Mančester Siti, Derbi, Milvol, Lester, Totenhem, Reding, Alderšot, Maklsfild, Šefild Junajted, Midlsbro, Norič, Oldam, Blekburn, Luton i Hadersfild.