0
Subota 29.12.2012.
18:03 >> 21:06h

Pobede oba Mančestera, Arsenal razbio Njukasl

Na mečevima 20. kola engleske Premijer lige Mančester Junajted je pobedio VBA sa 2:0, ali je bodova razlika na vrhu tabele ostala ista, pošto je i gradski rival Mančester Siti slavio na gostovanju Noriču sa 3:4. Sjajan meč odigrao je Arsenal koji j pobedio Njukasl sa 7:3 uz četiri gola Volkota.

Autogol Mekolija na startu meča

Iako je kiša pretila da odloži meč sa VBA na "Old Trafordu, fudbaleri domaćeg Junateda predvođeni Nemanjom Vidićem, od starta meča su krenuli silovito i već u 10. minutu Ešli Jang je uputio oštar centaršut, a defanzivac VBA Mekoli uspeo je da savlada svog golmana.

Tri nova boda Junajtedu overio je Robi van Persi koji je ušao sa klupe u poslednjih 20-tak minuta igre, što je krunisao sjajnim šutem u 90. minutu za konačnih 2:0.

Het-trik Edina Džeka

Junated i dalje ima sedam bodova prednosti u odnosu na drugoplasirani Siti, jer su "građani" u odličnoj utakmici pobedili na gostovanju ekipu Noriča sa 3:4, a heroj ekipe Roberta Manćinija bio je Edin Džeko koji je upisao het-trik, iako je njegov poslednji pogodak ipak pripisan Bunu kao autogol. Gol je postigao i Kun Aguero, dok je za domaćina Pilington dao jedan, a Martin dva pogotka.

Odličan meč odigrali su u Londonu Arsenal i Njukasl, a slavio je domaćin sa čak 7:3. Iako je četa Arsena Vengera vodila tri puta, isto toliko puta su "svrake" stizale zaostatak do rezultata 3:3, ali im je konačno presudio Teo Volkot u 73. minutu, a na kraju je upisao i het-trik.

U ostalim mečevima, Totenhem je trijumfovao u Sanderlendu 1:2, Reding je minimalnim rezultatom bio bolji od Vest Hem, Svonsi je sa 1:2 slavio na gostovanju Fulamu, dok su Stouk i Sautempton u sjajnoj utakmici podelili bodove - 3:3.

Aston Vila je nastavila očajnu seriju, ovoga puta bolji je bio Vigan rezultatom 0:3.