0
Nedelja 16.12.2012.
23:42

Barsa ubedljiva protiv Atletika, novi kiks Reala

Fudbaleri Barselone pobedili su na "Nou Kampu" ekipu Atletiko Madrida rezultatom 4:1 u derbiju 16. kola španske Primere i sada imaju 13 bodova više od Reala koji je odigrao nerešeno sa Espanjolom 2:2.

Falkao postigao sjajan pogodak na "Nou Kampu"

Atletiko je poveo maestralnim golom Radamela Falkaa, ali nedugo zatim Adrijano je uputio bombu u mrežu Atletika za izjednačenje 1:1. U samoj završnici prvog dela Buskets se sjajno snašao u šesnaestercu Atletika i doneo prednost Barsi.

Onda je na scenu stupio fenomenalni Lionel Mesi, najpre je u 57. minutu povisio prednost na 3:1, a zatim u samom finišu utakmice svojim 90. golom u 2012. godini postavio konačan rezultat 4:1.

Barselona je prva na tabeli Primere sa 46 bodova, drugi je Atletiko sa 37, a Real posle novog kiksa, treći sa čak 13 bodova manje od katalonskog kluba i ima 33.

Fudbaleri Real Madrida ponovo su razočarali svoje navijači jer su odigrali nerešeno na "Santjago Bernabeu" sa ekipom Espanjola rezultatom 2:2.

Madriđani su od starta utakmice imali inicijativu,ali nakon pola sata igre usledio je šok za domaće navijače. Verdu se sjajno snašao, prevario odbranu domaćina i savladao Ikera Kasiljasa. Madriđani su uspeli da poravnjaju rezultat do kraja poluvremena kada se Ronaldo sjajno snašao i poslao loptu u mrežu gostiju.

Domaćin je odmah na startu drugog dela igre došao do preokreta. Fabio Koentrao je doneo prednost svom timu. Real je imao prednost sve do 88. minuta utakmice, kada je Urugvajac Huan Anhel Albin postigao izjednačujući gol.

U ostalim mečevima Saragosa je poražena kod kuće od Levantea golom Garsije, a isti epilog desio se u Valensiji gde je sa penala trijumfovao Rajo Valjekano 0:1.