0
Nedelja 09.12.2012.
17:26

Juventusu bodovi iz Palerma, Inter preskočio Napoli

Na mečevima 16. kola italijanske Serije A lider šampionata, ekipa Juventusa je uz dosta muke pobedila na gostovanju Palermu 0:1, Inter je pobedio Napoli 2:1 i preskočio ga na drugom mestu, Milan je u gostima deklasirao Torino 2:4, dok je novi poraz zabeležila Đenova u Peskari 2:0.

Nastavak šampionske serije Juventusa

"Stara dama" je pobedom u Palermu sa 0:1, odmakla na šest bodova prednosti u odnosu na Napoli, koji večeras izgubio protiv Intera u Milanu sa 2:1, pa su nero-azuri preuzeli vicešampionsku poziciju sa 34 boda, četiri manje od šampiona.

Juventus je dugo tražio rešenje za odbranu Palerma, a onda je kiks u defanzivi domaćih iskoristio Lihtštajner golom u 50. minutu. Njemu je petom sjajno asistirao Mirko Vučinić, a nedugo zatim Palermo je ostao sa igračem manje, jer je isključen Morganela pošto je dobio drugi žuti karton.

Fudbaleri Intera pobedili su večeras Napoli na svom terenu sa 2:1. Domaćin je tako vezao drugu uzastopnu pobedu u prvenstvu, a slavio je golovima Fredija Guarina u 8, i Dijega Milita u 39, dok je strelac za Napoli bio Edinson Kavani u 53.

Napoli je u par navrata mogao i do izjednačenja, ali je golman Samir Handanović odlicčno reagovao na golu Intera.

Milan je napunio mrežu Torina sa 2:4, iako je domaćin prvi poveo. Robinjo je pred kraj poluvremena poravnao rezultat, a na početku drugog u listu strelaca upisali su se Noćerino i Pacini. Za ubedljivu pobedu pobrinuo El Šaravi nakon pokolona golmana domaćih koji je ispustio loptu, a Torinezi su samo uspeli da ublaže skor.

Uroš Ćosić je bio uspešniji od Boška Jankovića, jer je sa Peskarom došao do celog plena protiv Đenove sa 2:0. Abruskato i Vukušić su sredinom drugog poluvremena presudili gostima za koje je kapiten Janković igrao do 74 minuta.

U ostalim mečevima Kaljari je na Sardinji poražen od Kjeva sa 0:2, dok je Katanija sa dva gola Berđesija preokrenula rezultat i trijumfovala na gostovanju Sijeni sa 1:3.