0
Subota 08.12.2012.
23:37

Toti srušio Fiorentinu na "Olimpiku"

Fudbaleri Rome pobedili su večeras u Rimu sa 4:2 ekipu Fiorentine u utakmici 16. kola italijanske Serije A.

"Princ Rima" sa dva gola rešio meč na "Olimpiku"

Strelci za domaći tim bili su Leandro Kastan u 7, Frančesko Toti u 19. i 45. i Pablo Osvaldo u 89. minutu, dok su golove za goste iz Firence dali Fakundo Ronkalja u 14. i Munir el Hamdui u 46. minutu.

Junak pobede na "Olimpiku" bio je Frančesko Toti, koji je sa dva gola bio najzaslužniji za novu pobedu "vučice". Poveli su domaći preko Tahtisidisa u 7. minutu, da bi Ronkalja izjednačio već u 14. Toti je tada preuzeo stvari u svoje ruke i golovima u 19. i 45. minutu, praktično rešio pitanje pobednika.

Roma se ovom pobedom izjednačila na tabeli sa Fiorentinom, pošto obe ekipe sada imaju po 29 bodova. Četvrtu poziciju sa njima deli i Lacio, ali bi Romin gradski rival mogao da se "odlepi" ako u ponedeljak u gostima pobedi Bolonju.

Fudbaleri Atalante pobedili su večeras u Bergamu ekipu Parme sa 2:1. Strelci za domaći tim bili su German Denis u 4. i Federicio Peluso u 39. minutu, dok je gol za goste dao Amauri u 45.

Atalanta je ovom pobedom prestigla Parmu na tabeli i sada je osma sa 21. bodom, dok Parma ima jedan manje.