0
Nedelja 07.02.2010.
19:03

Drogba "presudio" Arsenalu

Fudbaleri Čelsija vratili su se na prvo mesto Premijer lige, nakon što su u derbiju 25. kola savladali Arsenal rezultatom 2:0.

Veliki trijumf londonskim "plavcima" protiv gradskih rivala koji su treći na tabeli engleskog šampionata, doneo je Didije Drogba sa dva gola u 8. i 24. minutu.

Reprezentativac Obale Slonovače najpre je u 8. minutu odlično odreagovao na loptu koju je Džon Teri ubacio glavom u peterac, i nije mu bilo teško da je prikuca u mrežu iza golmana Almunije.

Usledio je period nešto bolje igre Arsenala koji je preko Aršavina u 17. minutu mogao do izjednačenja, ali je Čeh sjajnom intervencijom sačuvao svoju mrežu. Samo nekoliko minuta kasnije usledila je kontra Čelsija, a siguran egzekutor ponovo je bio Drogba. Arsenal je preko Fabregasa još jednom imao odličnu priliku, ali je i centarfor Čelsija iz slobodnog udarca uzdrmao prečku, ali se rezultat više nije menjao.

"Mislio sam da će ući onaj slobodnjak. Zato uvek čekaš sa slavljem dok lopta ne pređe gol crtu. Lično tada nisam imao sreće, ali mi smo mnogo trpeli u drugom poluvremenu, Arsenal je igrao veoma dobro, tako da smo u celini srećni zbog ona dva gola", rekao je Drogba posle meča.

Drogba je ove sezone dao čak četiri gola Arsenalu, a 12 ukupno u karijeri. Odličnu partiju pružio je srpski reprezentativac Bane Ivanović, kao i čuvar mreže "plavaca" Petr Čeh, koji je danas odigrao svoj jubilarni 100. meč bez primljenog gola.

Čelsi je ovim trijumfom ponovo zaseo na vrh tabele Premijer lige sa 58 bodova, dva više od Mančester Junajteda koji je u subotu deklasirao Portsmut sa 5:0, i čak devet više od današnjog rivala Arsenala.

U drugom meču Birmingem je napravio potpuni preokret protiv Vulverhemptona, koji je igrao bez Srbina Nenada Milijaša. Iako su Vulvsi vodili golom Dojla od 42. minuta, Kevin Filips je ušao sa klupe i sa dva gola u 79. i 85. minutu, doneo je pobedu svom timu 2:1.