0
Utorak 04.12.2012.
23:18

LŠ: Siti pao u Dortmundu, Dinamo osvojio prvi bod

Na mečevima 6. kola Lige šampiona Ajaks poražen u Madridu 4:1, ali takmičenje završava ispred Sitija koji je poražen u Dortmundu 1:0. Lane dao gol za 2:2 u Malagi, ali Zenit slavio na "San Siru" 0:1 i ide u LE. Dinamo u Zagrebu protiv imenjaka iz Kijeva u 95. minutu sa penala dao prvi gol i osvojio prvi bod u Ligi šampiona - 1:1.

Mančester Siti najveće razočaranje prvog dela Lige šampiona

U grupi D, Real je bio ubedljiv protiv Ajaksa sa 4:1, ali Holanđani će u Ligu Evrope dok takmičenje napušta Mančester Siti koji nije zabeležio ni jednu pobedu, jer je večeras poražen u Dortmundu sa 1:0.

Meč je odlučen golom Šibera koji je pobegao Kompaniju iskoristio pas sa boka i iz neposredne blizine pogodio mrežu svog "građana".

U Madridu najpre je Ronaldo uspeo da dovede svoj tim do prednosti. Akcija Modrića i Kaljehona je usledila za 2:0, da bi Kaka bombom u nastavku povećao prednost. Posle greške golmana Reala, Holanđani su preko Berightera postigli počasni gol. U finišu se Kaljehom poklonio za svoj drugi pogodak i konačnih 4:1.

Grupa C još ranije Malaga je osvojila prvo mesto u grupi, dok je Milan uspeo da se kao drugoplasirani plasira u osminu finala.

Na "La Rosaledi" Malaga je karem prvog dela došla do prednosti sjajnim udarcem Dude. U nastavku prvo izjednačenje, Lane Jovanović je bio sam pred kamerunskim golmanom, i lobovao ga za 1:1. Srbin je zatim pogodio stativu, a na drugoj strani je Portugalac Duda svojim drugim golom doneo Malagi prednost. U nadoknadi je Mbokani ipak pomogao da Belgijanci izbegnu poraz 2:2, ali to im nije bilo dovoljno.

Na "San Siru" je trijumfovao gostovao Zenit 0:1, golom kapitena Danija, čime je overio plasman u Ligu Evrope.

U grupi A Pari Sen Žermen i Porto u međusobnom duelu odlučili su da su Parižani prvi u grupi jer su slavili sa 2:1. Domaćin je poveo preko Tijaga Silve, a izjednačio je Martinez. Ipak, u drugom poluvremenu Laveci je šutirao u bliži ugao, lopta se nekako izmigoljila ispod golmana Heltona i završila u mreži.

U Zagrebu se igralo pred praznim tribinama, meč je prekinut već posle desetak minuta zbog snega, pošto linije nisu bile vidljive. Nastavljeno je, u finišu prvog dela je Jarmolenko lobovao golmana Kelavu, ali je domaćin sa penala u 95. minutu preko Krstanovića uspeo da po prvi put zatrese mrežu u ovogodišnjem izdanju Lige šampiona za konačnih 1:1.

U grupi B Olimpijakos je pobedio Arsenal sa 2:1, dok je Šalke odigrao nerešeno u Monpeljeu 1:1. Od ranije je poznato da je Šalke prvi, Arsenal drugi, a u Ligu Evrope ide Olimpijakos.