0
Ponedeljak 03.12.2012.
23:51

Valjadolid pobedio Sevilju u gostima

Fudbaleri Valjadolida koje sa klupe vodi srpski trener Miroslav Đukić, pobedili su večeras na "Sančez Pishuanu" domaću Sevilju rezultatom 2:1 u poslednjoj utakmici 14. kola španske Priemere.

Odličan posao na klupi Valjadolida - Miroslav Đukić

Ekipa Miroslava Đukića nanela je drugi uzastopni poraz Sevilji u prvenstvu Španije, a ujedno je došla do druge vezane pobede.

Najzapaženiji akteri ovog duela bili su Patrik Ebert i Oskar, koji su sa po golom i asistencijom doneli trijumf Valjadolidu.

U 2. minutu strelac prvog gola za Valjadolid bio je Nemac Eberet na asistenciju Oskara. Isti igrači bili su akteri drugog gola za Valjadolid, u 12. minutu strelac je bio Oskar, a ovaj put mu je Ebert uzvratio asistenciju.

Valjadolid je i treći put zatresao mrežu, ali ovaj put nesretni autogol postigao je Manučo Gonkalveš u 50. minutu, kada je postavio konačan rezultat meča.

Sevilja je od 63. minuta igrala sa igračem manje, pošto je gari Medel zaradio drugi žuti karton. Srpski reprezentativac Antonio Rukavina odigrao je celu utakmicu za Valjadolid.

Tim Miroslava Đukića je ovom pobedom izbio na sedmo mesto u ligi sa 21 bodom, dok je Sevilja ostala na 11. mestu sa 18.

Sevilja - Valjadolid 1:2