Subota 24.11.2012.
16:43
Beta A

Pobede Rada, Hajduka, Javora i OFK

Fudbaleri Rada pobedili su danas na Banjici ekipu Novog Pazara sa 2:0, dok je Javor u Ivanjici istim rezultatom slavio protiv Radničkog iz Niša u 14. kolu Super lige Srbije.

Rad završio posao u prvih deset minuta meča

Fudbaleri Hajduka iz Kule su na svom terenu trijumfovali protiv Donjeg Srema sa 3:2, dok je OFK Beograd na Karaburmi pobedio Spartak iz Subotice sa 1:0.

Rad je zabeležio drugu uzastopnu pobedu na svom terenu golovima Milan Mitrovića u osmom minutu i Slavka Perovića u 11. "Građevinari" su tako došli do druge pobede nad Novim Pazarom u roku od mesec dana.

Vojvodina je kod kuće odigrala bez golova sa Radničkim 1923 i došla je na treće mesto tabele, sa bodom više od Rada.

Javor je i u četvrtoj uzastopnoj utakmici ostao neporažen, a ovog puta su bili bolji od Radničkog iz Niša. Golove u pobedi domaćina postigli su Ifeani Onilo u 29. minutu i Nemanja Vidić u 78.

Nišlije i na četvrtoj uzastopnoj utakmici u domaćem šampionatu nisu postigli gol, iako su u meču protiv Javora imali inicijativu i igrača više od 39. minuta, kada je Onilo dobio direktan crveni karton.

Fudbaleri OFK Beograda su nastavili pobednički niz pobedom nad Spartakom, a gol odluke postigao je Vladan Adžić u 84. minutu.

Hajduk iz Kule je niz od pet utakmica bez pobede prekinuo trijumfom u uzbudljivoj utakmici protiv Donjeg Srema. Kuljani su poveli golom Slobodana Lalića u 8. minutu, a prednost je udvostručio Ivan Obrovac u 24.

Iako je Srem igrao sa igračem manje od 12. minuta zbog isključenja Igora Uroševića uspeli su da dođu do izjednačenja.

Golove za Donji Srem postigli su Miloš Josimov u 31. i Nemanja Tošić u 88. minutu. Pobedu Hajduku nakon pet utakmica bez trijumfa doneo je Lazar