Četvrtak 22.11.2012.
23:27
Vestionline, smedia.rs A

LE: Kavani progurao Napoli, bez šanse za PSV, Marsej i Tvente

Na mečevima 5. kola Lige Evrope Napoli je u poslednjem minutu pobedio AIK 1:2, Jang Bojs je odigrao 2:2 protiv Liverpula na "Enfildu", Dnjepar je trijumfovao na gostovanju PSV 1:2, Fenerbahče je srušio Olimpik u Marseju 0:1, Lacio je odigrao bez golova sa Totenhemom, dok je Štutgart odvalio Steauu u gostima sa 1:5.

Večernji termin mečeva 5. kola Lige Evrope doneo je dosta uzbuđenja, a do pobeda u poslednjim trenucima mečeva stigli su Napoli i Jang Bojs.

Napoli je golom Edinsona Kavanija u četvrtom minutu nadoknade vremena sa penala stigao do pobede protiv AIK-a u Švedskoj sa 1:2, dok je Dnjepar upisao i drugu pobedu nad PSV Ajndhovenom, ovaj put na strani i to posle preokreta rezultatom 1:2.

Jang Bojs je dva puta stizao prednost Liverpula na "Enfild Roudu" da bi na kraju bilo 2:2, a iz ove grupe prolaz dalje već je obezbedio ruski Anži koji je pobedio Udineze sa 2:0 za prvo mesto.

Madridski Atletiko je rutinski odradio posao protiv Hapoela 1:0, dok je u jednom od derbija večeri Fenerbahče pobedio Olimpik iz Marseja kao gost 0:1, golom Irteguna u 40. minutu.

Lacio je remijem protiv Totenhema u Rimu osigurao plasman u drugoj fazi, odigravši protiv "pevaca" 0:0, dok je plasman dalje obezbedio i Metalist iz Harkova, koji je na svom terenu slavio 2:0 protiv Leverkuzena.

Bazel je bez problema "počistio" lisabonski Sporting kod kuće - 3:0, dok su praška Sparta i Lion remizirali 1:1.

U meču sa najviše golova, Štutgar je deklasirao Steauu 1:5, Rozenborg je pobedio bečki Rapid 3:2, dok je Panatinaikos u Atini upisao minimalac protiv Maribora.