Sreda 21.11.2012.
18:02
Vestionline, Beta A

OFK-a eliminisao Zvezdu iz Kupa Srbije

Fudbaleri OFK Beograda eliminisali su danas Crvenu zvezdu u četvrtfinalu Kupa Srbije, pošto su u gostima pobedili branioca trofeja sa 1:3.

Veliki trijumf OFK Beograda na "Marakani"

Strelci za OFK bili su Petar Grbić u 12. i 62. i Dragan Bogavac u 63. minutu, dok je jedini gol za Zvezdu postigao Darko Lazović u 30.

OFK je poveo pošto je golman domaćih Aleksandar Kirovski posle povratnog pasa Uroša Spajića želeo da ispuca loptu, ali je pogodio Grbića od koga se odbila u gol.

Crveno-beli su izjednačili pošto se lopta posle kornera i gužve u šesnaestercu odbila do Lazovića, koji je oštro šutirao sa 17 metara u levi ugao golmana "romantičara" Milana Lukača. Obe ekipe imale su još nekoliko šansi u prvom poluvremenu, ali nije bilo više golova.

Fudbaleri OFK Beograda su u drugom poluvremenu uspeli da dođu do velike prednosti sa dva brza gola u samo dva minuta, a ključni igrač na terenu bio je Grbić koji je uz dva pogotka, namestio treći i tako zaslužio epitet igrača utakmice.

Oni su prvo poveli sa kada je Kirovski odbranio šut Veseljka Trivunovića iz daljine, lopta se odbila do Aleksandra Čavrića, čiji je udarac takođe odbranio golman Zvezde, međutim lopta je onda došla do Grbića koji je glavom poslao u mrežu.

Prednost gostiju na 3:1 povećao je Bogavac koji je već u sledećem napadu iskoristio odličan pas Grbića, izašao sam ispred Kirovskog i lako ga savladao.

Utakmici na stadionu Crvene zvezde prisustvovalo je oko sedam hiljada gledalaca.

Pored OFK-a, u polufinale Kupa plasirali su se još Vojvodina, Javor i Jagodina.

Jagodina je u Beogradu pobedila Rad sa 0:1 golom Miloša Lepovića u 61. minutu, dok su u druga dva meča izvođeni penali.

Spartak je u Subotici bio na pragu pobede, pošto je od 31. minuta vodila golom Darka Puškarića, ali je gostima Abubakar Oumaru doneo izjednačenje u 89. minutu. Novosadski tim je posle šest serija slavio plasman među četiri najbolja.

Javor i Borac odigrali su bez golova u regularnom delu, a Ivanjčani su bili srećniji u nastavku i tako zabeležili najveći uspeh u istoriji kluba, plasman u polufinale Kupa.